Újabb érmek a vásárhelyi judósoktól 2

Február 29-én Nagykőrösön rendezték meg a VI. Kőrös Kupát több mint 350 induló részvételével, ahol a Hód Judo Sportegyesület szombaton 4 fővel képviseltette magát a Diák B korosztályban és 4 fővel szállt harcba vasárnap az U10-es küzdelmi vetélkedőn is.

Aranyérmesek:

Nagy-Tóth Menta -44 kg

Ezüstérmesek:

Török Csenge -40 kg

Forrai Lea -44 kg

Papp Regina +49 kg

Vasárnap a legkisebbek is kitettek magukért.

Hangyási Zengő Eszter 5 mérkőzésből 5 győztes mérkőzéssel aranyérmet érő teljesítménnyel versenyzett.

Török Zoltán és Hangyási Csongor Botond 5 mérkőzésükből 4 győztes mérkőzést felmutatva egyaránt ezüstérmes formát mutatott fel, míg Török Emese tisztes helytállással bronzérmet érdemelt.

Február 15-én Nagykőrös adott otthont a serdülő B-korcsoportos fiú Diákolimpiának is, amelyen 43 egyesület 144 versenyzője képviseltette magát.

Érmekért szállt harcba a Hód Judo SE 3 serdülő növendéke is, akik az idei évtől a Paksi Atomerőmű Sportegyesület színeiben versenyeznek és a két klub közös irányítása alatt készülnek.

A fiúk a hódmezővásárhelyi Németh László Gimnázium és Általános Iskola tanulói.

Újabb érmek a vásárhelyi judósoktól 3

Varga Szabolcs Dominik -36kg-ban bronzérmet, Ocsák Nimród Zsombor -66 kg-ban bronzérmet, Ocsák Soma Zénó +73 kg-ban bronzérmet szerzett.

A fiúk részt vettek a március 7-én Szolnokon megrendezett Serdülő A országos Diákolimpia döntőjén is, ahol 69 egyesület 292 judokája lépett tatamira.

+81 kilogrammos kategóriában Ocsák Soma nagy előrelépést mutatva, taktikus versenyzéssel második helyen végzett az idősebbek között, így ezüstérmet szerzett.

-36 kilogrammban Varga Szabolcs a 7. helyen végzett, míg a -66 kilogrammos kategóriában induló Ocsák Nimródnak sajnos nem jött ki a lépés, így helyezés nélkül zárta a versenyt.