Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai

Október az iskolai könyvtárak hónapja. Ennek apropója kapcsán a Walterné Böngyik Terézia által vezetett hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskola immár 20. alkalommal csatlakozott ahhoz a kezdeményezéshez, amely rendszerint az iskolai könyvtárak hónapja keretén belül valósul meg, és az olvasást népszerűsíti, úgy, hogy közben az olvasási kedvet is növeli.

Az iskolai könyvtárak hónapjának nyitóakcióján a hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskola alsós diákjai először fát ültettek, majd ezt követően egy mesedélutánon vettek részt az alsós osztályok termeiben kialakított mesekuckókban. Itt a diákok egész délután a nagymamáiktól hallgathatták meg legkedvesebb meséiket.

Az intézmény vezetője lapunknak elmondta, ezen akcióhoz való csatlakozásuknak céljuk nem más, mint a két generáció mesélés által való összehozása, a mesék és az abban rejlő tanulságok átadása, a gyermekek képzelőerejének és szókincsének fejlesztése egy meghitt, családias légkörben, amely az iskola falai között jön létre.

„Ugyan az iskolai könyvtárak hónapjának hagyományos ünnepléséhez immár húsz éve, hogy csatlakozott intézményünk, a mai napon megrendezett, faültetésre összpontosuló eseményünk azonban első alkalommal jött létre. Minden alsó osztályból két-két tanuló segített a juharfa elültetésében, amely alatt minden reményünk szerint vélhetően tényleg örömmel olvasnak majd diákjaink. Mert, hogy a ma megrendezett faültetéssel iskolánk a Mezőkovácsházi Városi Könyvtár ‘Ültess fát, olvass alatta könyvet!’ elnevezésű kezdeményezéséhez csatlakozott. Ennek keretében az olvasás a természetvédelemmel és annak fontosságával párosul, mint ahogyan azt a mai esemény is jól mutatta”

ismertette Walterné Böngyik Terézia igazgatónő.

Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai

Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai
Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai
Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai
Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai
Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai
Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai
Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai
Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai
Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai
Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai
Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai
Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai
Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai
Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai
Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai
Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai
Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai
Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai
Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai
Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai
Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai Fát ültettek a Szent István Iskola diákjai
Fotó: Gémes Sándor