Díjazták a városi történelemverseny legjobbjait

Évről évre egyre több általános iskolás vesz részt az idén tizenkilencedik alkalommal megrendezett városi történelemversenyen, amelynek csütörtöki eredményhirdetésén az évfolyamonként első hat helyezett diák jutalomkönyvet vehetett át az Emlékpontban.

A hódmezővásárhelyi Emlékpont és a Klauzál Gábor Általános Iskola idei szaktárgyi versenyén közel százhúsz vásárhelyi, mindszenti és székkutasi felső tagozatos diák mérte össze történelemtudását az elmúlt héten a közgyűjteményben. A tanulók az évfolyamonként összeállított tesztlapot önállóan, míg az Emlékpont állandó kiállításához kapcsolódó feladatlapot a termeket Nagy Gyöngyi, az intézmény történészének vezetésével végigjárva töltötték ki.

Díjazták a városi történelemverseny legjobbjait 1

– Évről évre egyre több iskolás vesz részt az idén tizenkilencedik alkalommal megrendezett megmérettetésen – hangzott el a csütörtöki eredményhirdetésen, ahol az évfolyamonként első hat helyezett diák jutalomkönyvet vehetett át a Klauzál Gábor Általános Iskola történelemtanáraitól, Papp Enikőtől és Baranyi Imrétől, akik megköszönték a felkészítő pedagógusok munkáját is. A versenyen az alábbi eredmények születtek:

5.  évfolyam

  1. Bera Hanna (Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola, felkészítő: Kendiné Kiss Ilona)
  2. Lencse Natália (Klauzál Gábor Általános Iskola, felkészítő: Papp Enikő)
  3. Varró Boglárka (Németh László Gimnázium, Általános Iskola, felkészítő: Hatvaniné Böröcz Katalin)
  4. Farkas Miklós (Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola, felkészítő: Kendiné Kiss Ilona)
  5. Ömböli Zétény (Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola, felkészítő: Kendiné Kiss Ilona)
  6. Kádár Enikő (Szent István Általános Iskola, felkészítők: Purgel Beáta és Szappanos Zoltán)

 6. évfolyam

  1. Gugcsó Mirtill (Székkutasi Gregus Máté Általános Iskola, felkészítő: Patyi Éva)
  2. Nagy-Sztancsik Ádám (Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola, felkészítő: Kovács Mónika)
  3. Pethő Hanna (Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola, felkészítő: Kovács Mónika)
  4. Füvesi Levente (Szent István Általános Iskola, felkészítő: Béresné Kotymán Erzsébet)
  5. Farkas Emma (Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola, felkészítő: Daridáné Papp Erika)
  6. Barta Péter (Németh László Gimnázium, Általános Iskola, felkészítő: Pengőné Cseh Ildikó)

 7.évfolyam

  1. Gábor Attila (Szent István Általános Iskola, felkészítő: Béresné Kotymán Erzsébet)
  2. Vér Barnabás (Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola, felkészítő: Kovács Mónika)
  3. Gál Petra (Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola, felkészítő: Kovács Mónika)
  4. Kocsis Kristóf (Szent István Általános Iskola, felkészítő: Béresné Kotymán Erzsébet)
  5. Borsos Viktor (Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola felkészítő: Kovács Mónika)
  6. Vízhányó Fruzsina (Szent István Általános Iskola, felkészítő: Béresné Kotymán Erzsébet)

8.évfolyam

  1. Karsai Balázs (Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola, felkészítő:            Kovács Mónika)
  2. Mucsi Gergő (Mindszenti Általános Iskola, felkészítő: Márkus Imre)
  3. Gémes Noel (Mindszenti Általános Iskola, felkészítő: Márkus Imre)
  4. Budai Máté (Mindszenti Általános Iskola, felkészítő: Márkus Imre)
  5. Tarján Márk (Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola, felkészítő: Kovács Mónika)
  6. Asztalos Bence (Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskola, felkészítő: Konczosné Nagy-Némedi Gabriella )

Díjazták a városi történelemverseny legjobbjait 2 Díjazták a városi történelemverseny legjobbjait 3 Díjazták a városi történelemverseny legjobbjait 4 Díjazták a városi történelemverseny legjobbjait 5 Díjazták a városi történelemverseny legjobbjait 6 Díjazták a városi történelemverseny legjobbjait 7

Forrás, fotók:
Arany-Tóth Attila
közönségkapcsolati munkatárs
Emlékpont