Több százan vonultak a Szőnyi jubileuma alkalmából Vásárhelyen 22

Zsoltáros, lampionos emlékmenet indult ma este a Szőnyi Deák Ferenc utcai épületétől a Református Ótemplomhoz, ahol közösen adtak hálát az iskola fenntartói, tanárai, diákjai és szüleik a megélt huszonöt tanévért.

Negyedszázados fennállását ünnepelte ma a vásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola. Az intézményt 1994. április 20-án alapította a Hódmezővásárhelyi 12 Jogutód Református Egyházközség, mely ma is a város egyetlen alapfokú református tanintézménye. Az első tanév 23 fővel indult, jelenleg 307 gyermek tanul az iskolában.  A fenntartó a Hódmezővásárhely-Ótemplomi Református Egyházközség.

Több százan vonultak a Szőnyi jubileuma alkalmából Vásárhelyen

Az ünnepség lampionos emlékmenet indult, a több száz vonuló hálaadó zsoltárokat énekelve haladt végig a Deák Ferenc utcán, majd a Dr. Rapcsák András úton keresztül a Kossuth térre, a Református Ótemplomhoz. A főtéri istenházában Bán Béla, a Bács-Kiskunsági Református Egyházmegye esperese tartott áhítatot, majd a Rákóczi Kocsmája Zenei Műhely muzsikált az egybegyűltek örömére.

Szőnyi-ünnepség a jubileum alkalmából

Több százan vonultak a Szőnyi jubileuma alkalmából Vásárhelyen
Több százan vonultak a Szőnyi jubileuma alkalmából Vásárhelyen 4
Több százan vonultak a Szőnyi jubileuma alkalmából Vásárhelyen 2
Több százan vonultak a Szőnyi jubileuma alkalmából Vásárhelyen 1
Több százan vonultak a Szőnyi jubileuma alkalmából Vásárhelyen 3
Több százan vonultak a Szőnyi jubileuma alkalmából Vásárhelyen 5
Több százan vonultak a Szőnyi jubileuma alkalmából Vásárhelyen 13
Több százan vonultak a Szőnyi jubileuma alkalmából Vásárhelyen 12
Több százan vonultak a Szőnyi jubileuma alkalmából Vásárhelyen 11
Több százan vonultak a Szőnyi jubileuma alkalmából Vásárhelyen 14
Több százan vonultak a Szőnyi jubileuma alkalmából Vásárhelyen 6
Több százan vonultak a Szőnyi jubileuma alkalmából Vásárhelyen 10
Több százan vonultak a Szőnyi jubileuma alkalmából Vásárhelyen 8
Több százan vonultak a Szőnyi jubileuma alkalmából Vásárhelyen 16
Több százan vonultak a Szőnyi jubileuma alkalmából Vásárhelyen 7
Több százan vonultak a Szőnyi jubileuma alkalmából Vásárhelyen 15
Több százan vonultak a Szőnyi jubileuma alkalmából Vásárhelyen 9
Több százan vonultak a Szőnyi jubileuma alkalmából Vásárhelyen 17
Több százan vonultak a Szőnyi jubileuma alkalmából Vásárhelyen 18
Több százan vonultak a Szőnyi jubileuma alkalmából Vásárhelyen 20
Több százan vonultak a Szőnyi jubileuma alkalmából Vásárhelyen 19
Több százan vonultak a Szőnyi jubileuma alkalmából Vásárhelyen 22
Több százan vonultak a Szőnyi jubileuma alkalmából Vásárhelyen 21
Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...