A nemzeti összetartozás napja alkalmából  a 8.osztályosok készültek rövid műsorral, majd az Ismerős Arcok együttes Nélküled c.dal közös eléneklésével zárult a megemlékezés. Június 8-án a  felső tagozatosok  a Tornyai János Múzeumban csodálhatták meg Kovács  Gábor Gyűjteményéből a 18.század elejétől   a 20.század közepéig a magyar festészetet bemutató Munkácsytól Tóth Menyhértig  c. kiállítást, majd egy rövid  Kossuth téri séta után  jutott  még idő a BFMK mögötti játszótér kipróbálására is.

A nyári szünet előtti utolsó napokat további  érdekes programok színesítik .  Az alsós osztálynapok mellett  iskolánk névadója előtt tisztelgünk a  Gregus Máté-emléknapon, és a diákönkormányzat is  izgalmas feladatokkal készül. Kedden délelőtt az Olimpiai- projektnapon mérhetik össze ügyességüket a csapatok, délután  pedig  a Természeti értékeink a művészetekben projekt záró kiállításának megnyitójára kerül sor a Művelődési Házban. Nyolcadik osztályos tanulóink a  bolondballagás után  természetesen  ünnepélyes keretek között  is  búcsút vesznek iskolánktól június 18-án.

Forrás és fotók:

Patyi Éva

tagintézmény-vezető