A tanév során rengeteg kiemelkedő eredmény született a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum kötelékébe tartozó iskolák életében, ezért a tanév végén elismerésekkel jutalmazták azokat a tanulókat, illetve az őket felkészítő pedagógusokat, akik jól szerepeltek.

A versenyeredmények hosszú sorát gazdagítják szakmai tanulmányi versenyek, Szakma Kiváló Tanulója versenyen elért első, harmadik helyezés, Országos Szakmai Tanulmányi versenyen is születtek szép eredmények – tudtuk meg Árva-Nagy Sándornétől, a Hódmezővásárhelyi Szakképzési centrum főigazgatójától.

Összesen 32 pedagógust és 54 tanulót emeltek ki.

Az ünnepségen a szakképzési centrum diákjai adtak műsort a jutalomosztás előtt.

Ezekért járt az elismerés:

2015/2016 TANÉV – VERSENY NYILVÁNTARTÁS
DIÁK NEVE FELKÉSZÍTŐ
HSZC Boros Sámuel Szakközépiskolája és Szakiskolája “Szép Magyar Beszéd” országos döntő 24. hely Őze Barbara, 12. a Fári Mónika
“Szép Magyar Beszéd” verseny Csongrád megyei forduló 2. helyezés Őze Barbara, 12. a
Curie Környezetvédelmi Verseny országos döntő 8. helyezés 10. c : Kiss Martin, Nagy Gergő és Papp Dorián Dudás-Szabóné Deák Judit
6. helyezés 11. b: Biró Beatrix, Sipka Szilvia, Kertész-Kovács Antal
dokumentációjukkal különdíj: 2. helyezés 12. b: Biró Beatrix, Sipka Szilvia, Kertész-Kovács Antal
HSZC Corvin Mátyás Szakképző Iskolája Göndöcs Benedek Országos Gasztronómiai emlékverseny, Gyula különdíj Zsarkó Anikó 3/11/3, Mélykúti Kornélia 2/12/3 cukrászok Bereczkiné Palócz Gyöngyi
Szamos Mátyás Emlékverseny Budapest 1. helyezés Zsarkó Anikó Edit 3/11/3 cukrász
Pelikán Kupa Szolnok 1. helyezés Zsarkó Anikó Edit 3/11/3 cukrász
Verőcei Nemzetközi Szabadtéri Főzőverseny Grillezett kategória – aranyérem         Bográcsos ételek kategória – ezüstérem Csókási Márk, Gyukics Patrik, Lázár János, Balogh Dániel Kis Sándor
Pelikán Kupa Szolnok 1. helyezett Kis Sándor szakoktató
SZKTV országos döntő 3. helyezés Kis Marietta 2/12/2 Kis Sándor, Mocsári Ernő
VII. Grillázs és Mézeskalács Majális 1. helyezés Tábori Fruzsina 2/12/3, Palócz Emőke Patricia 1/9/3 Kabódi István
1. helyezés Kabódi István szakoktató
Göndöcs Benedek Országos Gasztronómiai emlékverseny, Gyula 1. helyezés Egyéni grillázs kategória: Tábori Fruzsina 2/12/3
2. helyezés Egyéni grillázs kategória: Kabódi István szakoktató
HSZC Eötvös József Szakképző Iskolája ITF Taekwon-do magyar bajnokság Három országos 1, és egy országos 3. hely Makán Doroti 9.D Albert Tibor, Dragon Sport Club (kickbox), Zsarkó Péter Dániel és Puruczkai Ádám Hódmezővásárhelyi ITF Tekwondo Klub (taekwondo)
Spirit nyílt taekwondo verseny Nemzetközi 1. hely
Kickbox Diákolimpia Országos 1. hely
ITF Taekwon-do Diákolimpia Országos 1.hely
Úszó Országos Rövidpályás Vidék Bajnokság Országos 1. és 5. hely Károlyi Fanni 10.C Máté Hunor
Úszó Országos Rövidpályás Vidék Bajnokság Két országos 1, 3 országos 2, és két országos 3. hely Kerecsen Gerle 11.C Máté Hunor, Hód Úszó SE
Felnőtt országos bajnokság Két országos 9. hely
Mimoza kupa, Montenegro Három nemzetközi 1.hely, kettő 2, és egy 5.hely
Úszó Országos Rövidpályás Vidék Bajnokság Országos 1. és két 3. hely Balzam Bence 10.C Máté Hunor, Hód Úszó SE
Magyar-Szlovák Szellemi Olimpiai Vetélkedő Nemzetközi 6. hely Károlyi Fanni 10.C, Jankelic Iván 10.C, Kovács Levente 10.C és Visnyei Dávid 11.C Sztanó Zsuzsanna
Országos Atlétika verseny Megyei 3. és 1. hely; Május 28-án lesz a döntő Forgó Ferenc 11.C  és Barta Tamás 10.C Sztanó Zsuzsanna
Central European Countries Junior Meeting Nemzetközi 2. és 5. hely Bán Sándor, HSÚVC
Swim Cup Két országos 2, két Országos 3, és egy Országos 4. hely Süli Ákos 10.C
Busó Kupa, boksz Országos 1. hely Tóth Nikolett 9.E Szalkai László, Szalkai Edina Hódmezővásárhelyi Boksz Klub
OSZTV Pénzügy-számviteli verseny Országos 3. és 8. hely Pinczér Deniel és Török Mátyás 14.A Lakatos-Tóthné Nagy Zsuzsanna, Nagy Judit, Nagyné Molnár Margit, Tóth Lajosné
HSZC Kalmár Zsigmond Szakképző Iskolája Országos Szakiskolai Tanulmányi Verseny humán kategória országos döntő 7. helyezés Kovács Helga 2/10/D Szombathelyi Anita, Zsákai Katalin
Országos Szakiskolai Tanulmányi Verseny reál kategória országos döntő 9. helyezés Török János 2/10/A Bódiné Benkő Judit, Dr. Dömötörné Zsédenyi Piroska
Országos Szakiskolai Tanulmányi Verseny reál kategória országos döntő 10. helyezés Garai Gábor 2/10/D Gyaraki Judit, Dr. Dömötörné Zsédenyi Piroska
15. helyezés Szűcs István 2/10/D
Szakmasztár Fesztivál festő országos döntő 1. helyezés Ambrus Norbert Sándor 3/11/B Bozóki János, Kis-Molnár Péter, Vörös Magdolna, Molnár Imre
Szakmasztár Fesztivál fodrász országos döntő 4. helyezés Bulla Violetta 3/15/A Cseh István, Labádi Ilona
Balmazújváros Hajkarnevál 3. helyezés Bulla Violetta 3/15/A
3. helyezés Papp Anett 3/15/A
HSZC Návay Lajos Szakképző Iskola és Kollégium A Budapesti Corvinus Egyetem által rendezett középiskolai verseny (országos) 9. hely Dóri Enikő, Kolompár Bettína, Faragó Bence Pipisné István Ildikó
Göndöcs Benedek Országos Gasztronómiai emlékverseny, Gyula különdíj Siska Bettína, Juhász Brigitta Risch Ilona
Országos dobverseny 1. hely Graur Bence 10.A Marczikáné Kálmánczi Andrea, Csizmadia László (Makói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola)
HSZC Pollák Antal Szakképző Iskolája “Játék a programozás” országos középiskolai programozó verseny 2. hely Király Máté 11. A, Vámosi Tamás 11. A, Kiss Benedek 10. A (csapatban) Vári Ágnes, Pásztor Zoltán Albert
MAVIR Zrt. Országos verseny 1. hely Bori Mihály, Luczó István, Göbölyös Gilbert 14. A Ágoston Csaba
Pattantyús Ábrahám Géza országos áramkörtervező verseny 9. hely Havrán Árpád 13. A
HSZC Sághy Mihály Szakképző Iskolája OSZTV országos 3.  hely Ceglédi Sándor Száraz András, Várkonyi István, Tóth Zoltán
OSZKTV reál tantárgycsoport országos 8. hely Valkai Zoltán Veszprémi Csaba, Palásti István Torma László
HSZC Zsoldos Ferenc Középiskolája és Szakikolája Országos Légpuska Lövészeti Verseny 6. Kiss Márk Honvéd Rákóczi Sportegyesület Lőrincz Gábor
5. Csapat (Kiss Márk, Borsi Milán, Túri István)