A bajnoki tabella első és második helyén álló csapatok kezdték meg a 22. fordulót a spanyol élvonalban. Koke révén a madridiak szerezték meg a vezetést, ám 20 perc múlva érkezett Messi, majd néhány perccel később Suarez és máris a hazaiak felé billent a mérleg nyelve. Ha ez nem lett volna elég Filipe Luis a félidő hajrájában rögtön pirossal küldték az öltözőbe. A fordulás után pedig Godin is megkapta második sárgáját, így talán inkább az is csoda, hogy nem szaladt bele nagyobb pofonba a madridi alakulat, 2-1 maradt a vége.

Szolid Bilbao sikert hozott a Getafe – Athletic Bilbao mérkőzés. A hazaiak nem játszottak rosszul, de Williams első félidei góljára nem tudtak válaszolni, így a három pontot ezúttal a vendégek vihették magukkal.

Ennél talán kicsivel izgalmasabb volt az Eibar – Malaga meccs, ahol az első játékrész végén a vendégek szerezték meg a vezetést. Újabb gólt azonban csak a 91. percben tudtak szerezni, amire néhány percen belül az Eibar válaszolni is tudott. Az egyenlítésre viszont már nem maradt ideje a csapatnak.

Továbbra is őrzi hazai veretlenségét a Villareal. A sárga mezesek most a Granada-t fogadták, igaz nem hengereltek, mindösszesen egy második félidőben berúgott büntetővel voltak jobbak – habár megérdemelten tartották otthon a két pontot, hiszen többet támadtak és veszélyesebbek voltak az ellenfél kapujára.

A középmezőnyben tanyázó csapatok ütköztek össze a Real Sociedad – Real Betis meccsen. A hazai csapat az első félidőben vágott kettőt, amire a fordulás után Castro révén csak egyszer érkezett válasz, ezzel pedig el is dőlt, hogy a három pontot a Sociedad otthon tudta tartani.

Egyetlen percre volt szükség ahhoz, hogy Sevillában gólnak örülhessen a hazai publikum, Gameiro gyorsan megszerezte a vezetést. A következő találat azonban csak a fordulás után született meg, ekkor szintén sevillai játékos volt eredményes, bár nem sokkal később a Levante szépíteni tudott, ám a 76. percben véglegesen eldőlt, hogy a három pontot a Sevilla nem adja.

Nem muzsikál valami fényesen az idei szezonban a Valencia. A csapatnál hiába érkezett új edző Neville személyében, az elmúlt meccseken így is képtelenek voltak nyerni a „denevéresek”. Ez most sem jött össze, pedig az újoncnak nevezhető Sporting Gijont kellett volna megfogni, ráadásul a Valencia otthon játszott, a Gijon azonban nyert, igazán fontos újabb három pontot szerezve.

Az utolsó vasárnapi meccsen a Real Madrid fogadta az Espanyolt. Zidane gyors gólt kért a csapatától, ami maximálisan teljesült, hiszen negyedóra játék után már 3 góllal vezettek a királyiak. Előbb Benzema vállazta be a kapuba a labdát, majd Ronaldo értékesített egy büntetőt, végül James is beköszönt, igaz ehhez az Espanyol védő Diop segítsége is kellett. Ezt követően nagyrészt visszavett a tempóból a hazai csapat, bár Ronaldo még a félidő végén akcióból is eredményes volt, a hajrában pedig már mesterhármasnál tartott. A végére viszont maradt még egy öngól, így alakult ki a 6-0-s fölényes siker.

A 22. fordulóból egyetlen mérkőzés még hátra van. Hétfő este találkozik a Deportivo La Coruna és a Rayo Vallecano.