Az éllovas bajorok és a Hamburg összecsapásával indult a Bundesliga első 2016-os fordulója. Az eddig 16 meccset nyerő Bayern München gólvágója Lewandowski szerezte a mérkőzés első gólját, viszont Adler szabálytalanságára is szükség volt ehhez, hiszen Zwayer játékvezető ezt után ítélt büntetőt, amit a lengyel értékesített.

A fordulás után újabb bajor gól született, csak rossz kapuba, Xabi Alonso öngóljával egyenlített ugyanis a hazai csapat. Az újabb vendéggólra azonban nem kellett sokat várni, Müller és Lewandowski összjátéka után utóbbi szerezte a mérkőzésen második, a szezonban tizenhetedik találatát. Ezzel ki is alakult a végeredmény.

A szombati játéknapon rendezték a Köln – Stuttgart meccset, ahol szintén büntetővel kezdődött a gólok sora. Modeste a hazai csapatnak szerezte meg a vezetést, de a Stuttgart még a szünetre vonulás előtt egyenlíteni tudott. Sőt a második játékrész is a vendégeknek kezdődött jobban, 6 perc játék után átvették a vezetést, majd a hajrában a harmadik góljukat is megszerezve a három pontot is zsebre vágták.

Az Ingolstadt volt az egyetlen csapat az őszi meccsek során, amelyik meg tudta verni a Bayern Münchent. Az akkori teljesítményüknél viszont most jóval óvatosabban kezdték a 2016-os folytatást. Érdekes módon itt is büntetőből született a meccs első találata, ami mint a 90. perc végén kiderült az utolsó is volt, a három pont a hazai csapatnál maradt.

Az újonc Darmstadt a tabella végén kullogó Hannover otthonába látogatott. A hazaiaknál a kezdőben kapott helyett a téli időszakban kölcsönbe érkezett Szalai Ádám. A túloldalon viszont Wagner még a szünet előtt egalizált, a fordulás után pedig hamarjában a vezetést is megszerezte. Szalaiék így végül pont nélkül maradtak a Bundesliga 18. fordulójában.

Úgy tűnt nem lesz nehéz dolga a Bayer Leverkusennek Chicharito-ék a tabella végi Hoffenheim ellen játszhattak. A vezetést azonban a hazaiak szerezték meg, a Leverkusennek pedig csak a második félidő derekán sikerült egyenlítenie, fordítani viszont nem tudtak, így 1-1-es döntetlen született.

A Dárdai Pál irányította Hertha Berlin hazai pályán kezdhette az idei évet, az Augsburg ellen. A labda a hazaiaknál volt többet, viszont az Augsburg is igyekezett támadásokat indítani. Gólt azonban végül egyik csapatnak sem sikerült szereznie, így maradt a 0-0.

Az utolsó szombati meccsen a tabella második Borussia Dortmund látogatott a Mönchengladbach otthonába. A vezetést a dortmundiak szerezték meg az első félidő hajrájában, majd a fordulás után is ott folytatták, ahol abbahagyták. Igaz ekkor még úgy tűnt akár felállhat a ’gladbach, hiszen Raffael szépíteni tudott, végül a második játékrész derekán újra kétgólosra növelte előnyét a Dortmund, ami a győzelemhez is elégnek bizonyult.

A Wolfsburg egyelőre nem ismétli tavalyi jó szereplését. Schürrle csapata a Frankfurt otthonába látogatott és az első játékrészben úgy tűnt meg lehet a három pont – fontos lett volna, hiszen a téli szünet előtti meccseken sem parádéztak a „farkasok”. Fordulás után azonban a hazaiak játékosa Meier lépett elő főszereplővé. Vágott két gólt, majd habár Schürrle egyenlített, a hosszabbításban ismét Meier villant, amivel a hazaiak otthon tartották a három pontot. A meccsen a Frankfurt színeiben Huszti Szabolcs végig játszotta a mérkőzést.

A forduló utolsó meccse a Bremen Schalke elleni meccse volt. A vendégeknél a kispadon kapott helyett a klub új igazolása Kleinheisler László, aki végül nem lépett pályára. Csapata viszont győzelmet aratott 3-1 arányban.