A BATE Boriszov nem feltett kézzel fogadta a Barcelonát hazai pályán, hiszen a fehéroroszok, az első félidőt kapott gól nélkül úszták meg, igaz rúgniuk sem sikerült egyet sem. A Barcelona persze ettől függetlenül igyekezett nyomni, azonban sem Suárez és Neymar nem volt igazán gólveszélyes kedd este. Az első félidőben csereként beállt Rakitic azonban már az első játékrészben gólt szerezhetett, volna, a második viszont már a volna szócska is elmaradt, a horvát kétszer talált be, mindkétszer Neymar passzát követően. Ezzel a Barcelona megszerezte a kötelező három pontot.

Parádés összecsapást hozott a Leverkusen – AS Roma meccs. Chicharito előbb a negyedik percben egy tizenhatoson belüli kezezést követő büntetőből megszerezte a hazaiaknak a vezetést, majd nem sokkal később már egy gyönyörű akcióból lőtt gólt, a helyüket nem igazán találó római védőknek hála. A Farkasok azonban feléledtek októberi álmukból és De Rossi két góllal tette emlékezetessé 501. római mérkőzését. A félidőre így 2-2-vel vonulhattak a csapatok. A második 45 perccet az AS Roma kezdte jobban, szereztek is két gólt, amivel átvették a vezetést és talán egy kicsit a Fiorentina elleni hétvégi meccsre is készülve visszavettek a tempóból. Ez viszont könyörtelenül megbosszulta magát, ugyanis Kampl a 84. percben szinte a semmiből szerzett gólt, hogy aztán 2 perc múlva Mehmedi egyenlítsen. A gólzáporos mérkőzés vége 4-4 lett, így osztoztak a pontokon a csapatok.

Az Arsenal bizonyította, hogy le lehet győzni a Bayern Münchent, bár meglehetősen vitatható góllal szerezték meg a vezetést az Ágyúsok. Már-már úgy tűnt, hogy 0-0-s döntetlen lesz a vége, amikor a 77. percben Giroud szerzett vitatható gólt, amit a játékvezető azonban megadott. A kegyelemdöfés pedig a hosszabbítás perceiben érkezett, amikor Özil is bevette a bajorok kapuját.

A csoport másik mérkőzésén a Dinamo Zagreb és az Olympiakos találkozott, a hasonló színvonalú meccsen szintén az utolsó negyedórában esett gól, viszont csak egyetlen, a görögök szerezték meg, ezzel pedig a három pontot is megcsípték, így jelenleg a második helyen állnak a csoportban, a Bayernhez hasonlóan 6 ponttal.

A Chelsea-nek a Porto elleni vereség után a Kijevvel sem sikerült boldogulnia. A kék ugyan kétszer is kapufát lőttek, sőt egy érdekes szituációban is megítélt tizenegyes nélkül maradtak, így 0-0-s döntetlent játszottak, persze még számukra semmi sincs veszve, hiszen a folytatásban hazai pályán fogadják majd két nagy riválisukat.

A Porto pedig eközben a Maccabi Tel-Aviv csapatát fogadta, a győzelem pedig nem is volt kérdés a portugálok számára. A hazaiak az első félidőben lőtt két góllal simán nyerték a mérkőzést.

A Zenit Szentpétervár tovább remekelt a Bajnokok Ligájában, ez alkalommal a francia Lyon-t fogadták, akiket már a meccs elején megleptek egy góllal. A fordulás után a franciák még tudtak egyenlíteni, viszont a szentpétervári brazil részleg gondoskodott arról, hogy három mérkőzés után a harmadik győzelmüket is megszerezzék. Ezzel 9 ponttal vezetik is a tabellát.

A játéknap utolsó meccsén a Valencia a Gent csapatát fogadta egy meglehetősen sírva szenvedős mérkőzésen. Ugyan a spanyolok egy öngólból megszerezték a vezetést, de a belgák képesek voltak egyenlíteni, azonban végül egy újabb öngól lett a vesztük.

E-csoport

BATE-Barcelona 0-2 (Rakitic 49., 64.)
Leverkusen-Roma 4-4 (Chicharito 4., 19., Kampl 85., Mehmedi 86., ill. De Rossi 29., 41., Pjanic 54., Falque 72.)