A katalánok formája mintha nem lenne az igazi, főleg az előző szezon fényében. Ezt pedig tovább tetőzte, hogy a legutóbbi spanyol bajnokin Messi megsérült és vélhetően legalább 9 meccses kihagyás vár az argentinra. Így nem is volt ott a pályán a Leverkusen ellen mérkőzésen sem. A németek szokásuknak megfelelően agresszívan kezdtek, ennek pedig meg is lett az eredménye, megszerezték a vezető gólt. Helyzetek ugyan adódtak a folytatásban mindkét oldalon, de a hajráig kellett várni az újabb gólokra. A Barcelona játékosai beszorították az ellenfelet, akik egy idő után kapituláltak. Előbb a csereként beállt Sergi Roberto egalizált, majd néhány perccel később Suárez szerezte meg a mindent eldöntő gólt.

Az előző fordulóban egészen ügyesen játszó AS Roma ez alkalommal Fehéroroszországban vendégszerepelt, a BATE otthonába látogattak el. Sokan úgy gondolták, hogy a Boriszov a csoport bokszzsákja lehet, a csapat azonban rácáfolt erre a feltételezésre. Fél óra játék után 3 góllal vezettek az olaszok ellen, akik későn ébredtek és nem is tudták visszahozni a meccset, habár a második félidőben két gólt is szereztek, a három ponthoz ez vajmi kevés volt.

Az F jelű kvartettben a Bayern München a Dinamo Zagrebbel találkozott, toronymagas esélyesként. A bajorok pedig hozták a szokásos formát, Lewandowski továbbra is csúcsformában játszott, igaz ez alkalommal nem ötöt, hanem „csak” hármat vágott. Az egyébként peches horvátok egy méretes zakót próbálhattak fel a 90. perc végén.

Továbbra is pont nélkül áll a csoportban az Arsenal. Hazai pályán az Olympiakoszt fogadták és sokan úgy gondolták sima mérkőzés lesz. Walcott és Sánchez ezen voltak, de a görögök máshogy matekoztak. A vezetést megszerezték, majd miután Walcott egyenlített Ospina volt az ellenfél segítségére, öngólt szerzett. A 65. percben aztán Sánchez is bevette a görög kaput, újfent egyenlítve, de egy percen belül érkezett rá az izlandi válasz, így az Ágyúsok pont nélkül maradtak ez alkalommal is. Pedig a folytatásban sem lesz könnyű dolguk, hiszen a Bayern ellen játszhatnak két meccset is.

A Porto – Chelsea összecsapás is meglepetés eredményt hozott. Igaz a Chelsea utóbbi hetekben mutatott formáját elnézve talán nem is csoda, hogy ismét vereséget szenvedtek. Mourinho volt csapata ellen vezethette játékosait, a portugál tréner 11 éve pont a Portóval nyerte meg a BL-t, így győzelem esetén se biztos, hogy ünnepelt volna. Viszont ez most nem derült ki, miután a Porto szerezte meg a vezetést. Erre mondjuk még volt válaszuk a londoniaknak, de végül Maicon fejese eldöntötte a találkozót.

A Dinamo Kijev az izraeli Maccabbi Tel Aviv otthonában játszott és mondhatni sima győzelmet aratott. González két gólpasszt is kiosztott, az egyiket az első játékrészben Yarmolenko-nak, a másikat a fordulás után Moraesnek, ezzel pedig sima ukrán győzelem született.

A Zenit a Genttel találkozott a második fordulóban, itt Hulk volt az, aki két gólpasszt is kioszthatott. Az oroszok mondhatni simán verték az előző fordulóban ikszelő belgákat, igaz ez nem is csoda, hiszen azon a Lyon elleni meccsen két Gent játékos is piros lapot kapott.

Az említett Lyon pedig a Valenciával futott össze a játéknap másik mérkőzésén. A keddi nap leggólszegényebb meccsén 1 találattal a spanyolok nyertek, igaz talán Szofian Feguli gólja volt a nap legszebb gólja.

E-csoport

Barcelona-Leverkusen 2-1 (Sergi Roberto 80., Suárez 82., ill. Papadopulosz 22.)
BATE-Roma 3-2 (Sztaszjevics 8., Mladenovics 12., 30., ill. Gervinho 66., Toroszidisz 81.)

E-csoport állása:

1. Barcelona 4 pont
  2. Bayer Leverkusen 3 pont
  3. BATE Boriszov 3 pont
  4. AS Roma 1 pont

F-csoport

Bayern München-Dinamo Zagreb 5-0 (Douglas Costa 12., Lewandowski 22., 28., 55., Götze 25.)
Arsenal-Olympiakosz 2-3 (Walcott 35., Sánchez 66., ill. Pardo 33., Fortunisz 40., Finnbogason 67.)