A megyeegyes rangadó mindenképpen az első két helyen álló csapat összecsapása volt. Az FK 1899 Szeged a HFC-vel találkozott. A remek hangulatú mérkőzésen sokáig úgy tűnt, hogy a felek nem bírnak egymással, végül azonban a vásárhelyiek örülhettek jobban, hiszen az utolsó pár percben három gólt is vágtak, amivel eldöntötték a három pont sorsát és tovább növelték bajnoki előnyüket. A HFC továbbra is veretlen, 19 mérkőzését követően és most már 10 ponttal vezetik a bajnokságot.

A Makó számára nem termet babér. A Maros-parti város játékosai Ásotthalomra látogattak el, a hazaiak viszont Csáki és Németh góljaival otthon tartották a három pontot.

Helyekről dönthetett volna az Algyő-Csongrád mérkőzés, a tabella 8. és 9. helyezettje játszott egymással, Huszkának köszönhetően viszont a vendégek szerezték meg a győzelmet, így nem történt helycsere a felek között.

A Kistelek 1-1-es döntetlent hozó első félidő után maradt alul a Táp vendégeként, a Mórahalom pedig Mártélyon vágott 5 gólt.

A megyei I. osztály 19. fordulójában:

Ásotthalom TE – Makó FC 2-0 (1-0). Gól: Csáki R., Németh P
Algyő SK – Csongrád TSE 0-1 (0-0). Gól: Huszka M.
Szentesi Kinizsi TE – Szegedi VSE 0-0
Tápé ESK – Kisteleki TE 3-1 (1-1). Gól: Bilics I. (2), S. Glendza, illetve Rostás B.
Tiszasziget SE – Sándorfalva SK 2-3 (1-2). Gól: Kelemen Sz., Rutai B., illetve V. Guberinic, N. Romic, Mucsi M.
Rosmarin Zrt. Mártély – Mórahalom VSE 0-5 (0-1). Gól: Szőke P., Tóth L. (2-2), Szalma G.
Ujszegedi TC – Mindszent SE 3-0 (1-0). Gól: Mészáros T., Gajdacsi M., Mészáros Z.
FK 1899 Szeged – Hódmezővásárhelyi FC 1-4 (0-0). Gól: Dóra J., illetve Szabó D., Z. Maravic, Faragó B., S. Nikutovi

Kisteleki TE – Tiszasziget SE

A megye II. osztályban a 18. fordulót rendezték a hétvégén, ahol a Székkutas ikszelt, de a Szőreg nem tudta tovább növelni előnyét a második helyezettel szemben, hiszen Nagymágocson ők is „csak” egy döntetlenre voltak jók.

Három ponttal gazdagodott a Csengele, a hazai pályán vívott Balástya elleni meccsből ők jöttek ki jobban. A forduló legtöbb gólt hozó találkozóját pedig Üllésen játszották, a helyi csapat St. Mihály elleni 1-1-es döntetlent hozó első félideje után a fordulást követően beindultak az események és végül összesen 6 gól született 2-4-es elosztásban a vendégek javára.

A megyei II. osztály 18. fordulójában:

Újszentiván – Deszk 1-0 (1-0). Gól: Baktai Z.
Kiskundorozsma – L-IT-SZEAC-Gyálarét 1-0 (0-0). Gól: Gofjár Cs.
Zsombó – Székkutas 2-2 (0-0). Gól: Csikós K., Mihálffy Zs., illetve Bujáki B., Nagy D.
Apátfalva – Bordány 1-0 (0-0). Gól: Szalkai G.
Móravárosi Kinizsi – Tömörkény 2-0 (1-0). Gól: Gerendeli Z., Magyar B.
Csengele – Balástya 2-1 (0-1). Gól: Koncz M. (2), illetve Batancs Zs.
Nagymágocs – Szőreg 1-1 (1-1). Gól: Dovics M., illetve Bartos N.
Üllés – St. Mihály FC 2-4 (1-1). Gól: Szél R. (2), illetve Mangó F., Szalma I., Nagypál Z., Rovó T.