Városi és Térségi Vers- és prózamondó Verseny 2015.

1-2. osztály

 

III. helyezett: Horváth Edina                                      Felkészítő nevelő: Hangainé Gyenes  Magdolna

Kálvin Téri Református Általános Iskola

 

II. helyezett: Tokai Ádám                                           Felkészítő nevelő: Czebe Gyuláné

Makói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

 

I. helyezett: Dancsó Balázs                                       Felkészítő nevelő: Cszebe Gyuláné

Makói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

 

I. helyezett: Gera Gellért                                          Felkészítő nevelő:Jesityné Szűcs Gyöngyi

Kálvin Téri Református Általános Iskola

 

Zsűri értékelése:

Örülünk a sok új, vidám versnek, melyeket hibátlanul, a szöveg biztos ismeretében adtak elő.

Többségben élettani sajátságként fordult elő a kevés beszédhiba.

A közönséggel való kommunikáció kielégítő.

Az érzelmek megnyilvánulása megfelel a koruknak.

 

3-4. osztály

 

III. helyezett: Barancsik Zsanett                                              Felkészítő nevelő: Kis Lászlóné

Dér István Általános Iskola Csanádpalota

 

II. helyezett: Báló Laura                                                             Felkészítő nevelő: Bartáné Szabó Mónika

Kálvin Téri Református Általános Iskola

 

I. helyezett: Kis Barnabás                                         Felkészítő nevelő: Badóné Fürtön Judit

Kálvin Téri Református Általános Iskola

 

I. helyezett: Sonkovits Anna                                                   Felkészítő nevelő: Badóné Fürtön Judit

Kálvin Téri Református Általános Iskola

 

Zsűri értékelése:

Dicséretet érdemelnek a gyerekek, mert életkoruknak megfelelő volt a versválasztásuk.

Biztos szövegtudás jellemezte a versenyzőket.

Sok új, modern, vidám, gyerekeknek való verset hallhattunk.

Többen közülük értették és átélték a költeményeket.

Forrás: Major Zsuzsanna sajtóreferens

 

 

 

 

 

 

 

 

5-6. osztály

 

 

Különdíj:              Kiss Ferenc András                                       Felkészítő nevelő: Dancsi Györgyné

Makói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

 

III. helyezett: Tóth Ádám                                                           Felkészítő nevelő: Kovácsné Bodzsár Zsuzsa

Kálvin Téri Református Általános Iskola

 

II. helyezett: Juhász Adél                                                          Felkészítő nevelő: Kovácsné Bodzsár Zsuzsa

Kálvin Téri Református Általános Iskola

 

I. helyezett:  Nagy Szabolcs Benjámin                Felkészítő nevelő: Hős Orsolya

József Attila Gimnázium

 

I. helyezett:  László Levente                                   Felkészítő nevelő: Dancsi Györgyné

Makói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

 

Zsűri véleménye:

Kimagaslóan erős mezőny. Szinte minden gyerek szépen beszél, beszédhiba nem is fordult elő.

Nagy öröm, hogy ennyi fiú versenyzővel találkoztunk.

A versek kiválasztása az életkoruknak megfelelő volt.

Köszönjük a felkészítők precíz munkáját.

Igazán nagy munkát kellett ma végeznünk.

 

 

7-8. osztály

 

 

III. helyezett: Pintér Anna                                                          Felkészítő nevelő: Kovács Tibor

Kálvin Téri Református Általános Iskola

 

II. helyezett: Kajári Ádám                                          Felkészítő nevelő: Kovácsné Bodzsár Zsuzsanna

Kálvin Téri Református Általános Iskola

 

I. helyezett: Rácz Dávid                                             Felkészítő nevelő: Varga Andrea

Kálvin Téri Református Általános Iskola

 

I. helyezett:Nagy Márk Attila                                                  Felkészítő nevelő: Nyári Ágnes

József Attila Gimnázium

 

Zsűri véleménye:

Magas színvonalú versenyben volt részünk. Nagyon jó volt a versválasztás, komoly felkészülés előzte meg minden versenyző előadását.

Sikeres volt az értelmezés és annak a közönségnek való átadása.

Dicséretet érdemelnek  versenyzők, felkészítők  egyaránt.

 

 

 

 

 

 

 

Középiskola

 

 

IV. helyezett: Forró Felícia                                                         Felkészítő nevelő: Nyúzó-Andrássy Adrien

József Attila Gimnázium

 

III. helyezett: Zádori Bence                                        Felkészítő nevelő: Mészáros Ildikó

Szent István Egyházi Általános Iskola, Gimnázium

 

II. helyezett: Badó András                                         Felkészítő nevelő: Hős Orsolya

József Attila Gimnázium

 

I. helyezett: Kis Enikő                                                                 Felkészítő nevelő: Dr. Ocsovszkiné Joó Judit

Juhász Gyula Református Gimnázium

 

 

Zsűri véleménye:

Örömünkre szolgált, hogy ez a korosztály is viszonylag nagy létszámban képviseltette magát.

Szövegtudásuk biztos, lelkiismeretes felkészülés és felkészítés jellemezte őket.

Versválasztásuk maximálisan megfelelt a korosztályuknak és az egyéniségüknek.

 

 

131 fő vett részt a versenyen