A hazaiak szerezték a mérkőzés első góljait, a szegediek viszont Ilyés és Prodanovics révén gyorsan egyenlítettek, a 6. percben pedig a vezetést is átvették, amit a folytatásban nem is engedtek el.

A 15. percre már négy gólos volt a vendégek előnye, 5 percre rá pedig már hattal mentek Vadkertiék. A félidőn végén pedig magabiztos vezetéssel, 13-21-es állással vonulhattak pihenőre a felek. A kérdés a második játékrészre mindösszesen annyi volt, hogy mennyivel nyer a Szeged.

A gyöngyösieknek esélyük sem volt a felzárkózásra, a 40. percre már tízzel ment a MOL-Pick Szeged, 2 perccel a vége előtt pedig 14 gólos is volt a különbség, végül azonban a gyöngyösieknek sikerült hármat bevágniuk, de a lényegen már ez sem változtatott. 30-41 lett a vége.

Férfi kézilabda NB I, 20. forduló:

B. Braun Gyöngyös – MOL-Pick Szeged 30-41 (13-21)

Gyöngyös, 600 néző. Vezette: Medve Róbert, Nagy László.

Gyöngyös: Hudák – Varsandán 2, Bakos 1, Debreczeni 4, Marczinkó 1, Koller 8, Tóth 4. Csere: Tamási, Holló (kapusok), Simon 3, Czina, Nagy 1, Iváncsik 3/2, Koncz 2. Vezetőedző: Gulyás István.

Szeged: Sierra – Prodanovic 9/1, Zubai 3, Blazevic, Källman 3, Ilyés 4, Bombac 2. Csere: Pásztor (kapus), Balogh 5/2, Ancsin 4, Vadkerti, Vanjes, Mindegía 2, Robledo 3, Parrondo 5, Fekete 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

Hétméteres: 4/2, ill. 3/3.

Kiállítás: 4 perc, ill. 8 perc.