A novemberben beadott kettőszáztíz pályázatból kettőszázhárom kapta meg a következő évre a Bursa Hungarica ösztöndíjat, amit ma délután a makói városháza dísztermében adott át, Farkas Éva Erzsébet polgármester asszony. A Makó Számít Rád! program keretében így ők havonta ötezer forintot kapnak támogatásul, amit egyetemük ugyanennyivel kipótol majd.

– Nem csak az iskolának, az életnek is tanulunk, tartja a mondás, melyet kiegészítenék annyival, hogy városunknak, Makónak is – mondta a megjelenő egyetemistáknak a polgármester. – A tudás a család, a társadalom és városunk hasznára is válhat. Hiszem azt, hogy ha a makóiak sikeresek, akkor Makó is sikeres lesz – tette hozzá, majd három facsemete történetével motiválta a diákokat.

Akik el tudtak jönni ma délután, azoknak a polgármester személyesen gratulált. Néhány egyetemista helyett szülője jött el, nekik szintén jártak a kedves szavak, hiszen a háttérből történő támogatás nélkül semmi sem sikerülhet. Miután mindenki megkapta az emléklapot, egy kis uzsonnával kedveskedtek a diákoknak és szüleiknek.

A Bursa Hungarica ösztöndíjban részesülő makói egyetemisták, főiskolai hallgatók:

Almási Dorottya, Almási Péter, Ambrus Dániel, Ambrus Emese, Ambrus Nikolett, Ambrus Nóra, Apjok Nikolett, Badó Emese, Bajusz Balázs László, Bakai Boglárka, Balázs Tibor, Balda Péter Gergő, Baráth Evelin, Benák Sándor, Benkő Andrea Mária, Bere Anikó Zsuzsanna, Bézi Lajos, Binecz Gábor, Birta Valentin Florin, Bojtor Boglárka, Borbás Bence, Borka Bence, Borók Zsuzsanna Claudia, Bozsogi Dóra, Bürgés József Gábor, Czebe Norbert, Csapó Botond Dániel, Cseh Petra, Cservölgyi Zsófia, Csikota Vivien Éva, Csomor Tamás, Dadache Abdel Hakim, Dán András, Dobsa Brigitta, Dobsa Máté, Dóczi Anna, Dudás Bettina, Erdei Enikő, Erdős Csaba Róbert, Erki-Kiss Szilvia, Faragó Dávid, Farkas Bence, Fekete Vivien, Fodor Hella, Frankó Anna, Gera Laura, Gila Noémi, Gruber Attila, Gyenes Enikő, Gyulai Kristóf, Hajdu Bálint, Halász Noémi, Háló Dóra Barbara, Hegedűs Bence Sándor, Hegyi Péter István, Horváth Krisztina, Horváth Nóra, Hős Nikolett, Jáksó Hajnalka Regina, Jázmin Laura, Juhász Julianna, Jung Julietta, Kander Bence, Karajkó Gábor Ferenc, Károlyi Ágnes, Keresztury Csaba, Kieta Bettina, Kis Adrienn, Kis Evelyn, Kis Gyöngyi, Kis Judit, Kis Tünde, Kis-Jakab Tímea Éva, Kiss Gabriella, Kiss Dániel, Kiss Gábor, Kiss Gergely, Kiss Jennifer, Kiss József, Kiss László, Kiss Tamás, Kocsis Ernő Dávid, Koszta Alexandra, Kosztka Sándor, Kovács Gitta, Kovács Réka Erika, Kovács Szilvia, Kúsz Ágnes Timea, Langó István, Major Ildikó, Majoros Máté, Makó Evelyn, Martinusz Réka Nikoletta, Martonosi Szabina, Martonosi Viktor, Mészáros Előd, Mezei Tímea Erzsébet, Molnár Kitti ,Molnár Tamás, Monek Eszter Izabell, Murvai Diána, Murvai Katalin, Műhelyi Marietta, Nagy Brigitta Zsanett, Nagy Erik, Nagy Gábor, Nagy Richárd, Nagy Tibor, Nagy Zsófia, Nemes Renáta, Németh Marietta, Németh Anita, Németh Evelin, Németh Márta Dóra, Neparáczki Renáta, Oláh Máté, Oravecz Gábor Árisz, Pálhidai Anetta, Pántya Bence, Panyor Máté, Papp Sára, Papp Flóra, Papp Nikoletta, Pásztor Dániel, Pataki Renáta, Patkós Dániel, Péli Ferenc, Petrik Réka, Petrovics Máté Martin, Petrovics Petronella, Pintér Felícia, Pitó Márton, Pletka József, Práger Zsuzsanna, Rácz Martin, Rácz Vivien, Rákóczi Bernadett Anna, Rakonczai Kitti, Rédai Dávid, Rozsnyai Judit Éva, Sáfár Barbara, Sándor Melinda, Sándor Zoltán, Sárkány Richárd, Sárvári Dávid, Sárvári Tamás, Schultz Márton, Sebesi István, Semetka Martina, Sepsei Márk, Siket Bence, Siket Máté, Siket Róbert, Sipos Aliz Gyöngyi, Sipos Hédi Anna, Slajchó Valentin, Stenszky Adrien, Szabó Ágnes, Szabó Ádám, Szabó Aliz, Szabó Anikó, Szabó Krisztina, Szabó Pálma Ágnes, Szabó Zsuzsanna, Szabolcski Gábor, Szalai Odett, Szász Eszter, Szász József András, Szegedi Alexandra, Szekeres Krisztina, Szekeres Tímea, Szél Adrienn Liliána, Szigeti Bettina, Szirbik Nikolett Andrea, Szurovecz Nikolett, Szűcs Norbert, Takács Ádám, Takács Ákos, Takács Alexandra, Takács Dániel, Tamás Barbara, Tamás Csaba, Tamás Edina, Tapasztó Daniella, Tézsla Anita, Tóth Gábor, Tóth Kinga, Tóth Márk Sándor, Totobé Anita, Totobé Anna, Totobé Eszter, Totobé Lídia, Totobé Szilvia, Ürmös Lilla, Varga Levente, Vas Imre, Veréb Marietta, Vernyik Lilla, Virág Szabolcs, Vizhányó Zsanett, Vojka Martina és Zeitler Ádám.

Forrás és fotók: makohirado.hu