A Mindszent SC már a június 14-i összecsapás előtt öt fordulóval megnyerte a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokságot. A Tisza-partiak 23 győzelem és 6 döntetlen után fogadták a Zsombót.

A sípszó után néhány perccel a hazaiak megszerezték a vezetést, és a második gólra sem kellett sokat várni. Nemsokára harmadjára is a kapuba találtak a házigazdák. Ezután az emberhátránnyal érkező vendégcsapatnak egy büntetőből sikerült gólt rúgniuk.  A mindszentiek még egyszer bemattolták az ellenfél hálóját, így félidőkor  4-1-es állásnál vonultak pihenőre a játékosok.

A második félidőben –amiben Antal Sándor kollégánk is a pályára állt –  is jelentős volt a mindszentiek fölénye. Csakhamar 8-1 volt az állás. Sokáig úgy tűnt, ez lesz a végeredmény, de még két gólt rúgtak a bajnokok, így 10-1-nél ért véget a mérkőzés.

Ezután Nógrádi Tibor, a Magyar Labdarugó Szövetség Csongrád megyei igazgatója és Zsótér Károly polgármester adták át a szezont veretlenül nyerő csapat tagjainak az érmeket és a kupát. A Mindszent a jövőben a megye I-ben versenyzik majd.

Mindszent – Zsombó 10-1 (4-1)

Gól: Csatlós (4), Szobácsi, Bartucz, Juhász, Antal, Szabó, ill. Mihálffy