A Szegedi Műszaki és Környezetvédelmi Középiskola és Szakképző Iskola Gábor Dénes Tagintézménye 16. alkalommal, a 2012/2013-as tanévben is meghirdette a Gábor Dénes Országos Számítástechnikai Emlékversenyt magyarországi és határon túli általános- és középiskolai tanulók számára.

A versenyt három fordulóban rendezték meg: az elsőben tesztet kell kitölteni, kisebb feladatokat megoldani. A második (iskolai) és a harmadik (döntő) fordulóban komplex gyakorlati feladatokat kellett a nevező diákoknak elkészíteni.

A versenyre az alább kiategóriákban jelentkezhettek:
• alkalmazói kategória: általános iskolák 5-8. évfolyamának tanulói, gimnáziumok és szakközépiskolák tanulói
• programozói kategória: a gimnáziumok és szakközépiskolák tanulói
• webprogramozás kategória: gimnáziumok és szakközépiskolák tanulói, szakképző iskolák tanulói (13., 14. évfolyam is)

A díjazottak:

Alkalmazó kategória 3. hely

5-6. évfolyam 3. hely:
Név: Vörös Péter
Iskola: Arany János Általános iskola, Szeged
Felkészítő tanár: Béltekiné Kántor Tünde

7-8. évfolyam 3. hely:
Név: Do Minh Viktor
Iskola: 1. Sz. Általános Iskola, Budaörs
Felkészítő tanár: Halasné Dávid Irén

9-10. évfolyam 3. hely:
Név: Tóth-Lakits Dalma
Iskola: Vajda János Gimnázium. Keszthely
Felkészítő tanár: Kámán Tibor

11-12. évfolyam 3. hely:
Név: Hallgató Zádor
Iskola: Szegedi Műszaki Középiskola Gábor Dénes Tagintézmény, Szeged
Felkészítő tanár: Erőss Valéria

Programozói kategória 3. hely:
Név: Tóth Roland
Iskola: Kecskeméti Műszaki Szakképző Iskola, Speciális Szakiskola és Kollégium Kandó Kálmán Szakközépiskola és Szakiskolája
Felkészítő tanár: Mogyorósiné Trepák Ildikó

Webprogramozói kategória 3.hely:
Név: László Tamás
Iskola: Puskás Tivadar Távközlési Technikum Infokommunikációs Szakközépiskola, Budapest
Felkészítő tanár: Jeneiné Horváth Kinga

Alkalmazó kategória 2. hely

5-6. évfolyam 2. hely:
Név: Sáfár Dániel
Iskola: 1. Sz. Általános Iskola, Budaörs
Felkészítő tanár: Halasné Dávid Irén

7-8. évfolyam 2. hely:
Név: Kovács Sándor Márk
Iskola: Váci Mihály Általános Iskola, Tatabánya
Felkészítő tanár: Mórocz Tamás

9-10. évfolyam 2. hely:
Név: Kazai Péter
Iskola: Zrínyi Ilona Gimnázium és Kollégium, Nyíregyháza
Felkészítő tanár: Gergelyné Pivarnyik Rita

11-12. évfolyam 2. hely:
Név: Kószó Dávid
Iskola: Dugonics András Piarista Gimnázium Szakközépiskola Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és Kollégium, Szeged
Felkészítő tanár: Verebélyné Erdei Gréte

Programozói kategória 2. hely:
Név: Zombori Dániel
Iskola: Szegedi Műszaki Középiskola Gábor Dénes Tagintézmény
Felkészítő tanár: Zilahi Erzsébet

Webprogramozói kategória 2.hely:
Név: Király Zsolt
Iskola: School of Business Szeged Üzleti Szakképző Iskola
Felkészítő tanár: Erőss Valéria

Alkalmazó kategória 1. hely

5-6. évfolyam 1. hely:
Név: Dobos Donát Attila
Iskola: Kálvin Téri Református Általános Iskola, Makó
Felkészítő tanár: Geráné Kovács Ildikó-Székely Ildikó

7-8. évfolyam 1. hely:
Név: Szabó Anna
Iskola: Csány-Szendrey Általános Művelődési Központ, Keszthely
Felkészítő tanár: Molnárné Riskó Erzsébet

9-10. évfolyam 1. hely:
Név: Telek Máté
Iskola: Táncsics Mihály Közgazdasági, Ügyviteli, Kereskedelmi és Vendéglátó-ipari Szakközépiskola és Szakiskola, Salgótarján
Felkészítő tanár: Kovácsné Karácsony Éva

11-12. évfolyam 1. hely:
Név: Bokor István
Iskola: Jurisich Miklós Gimnázium és Középiskolai Kollégium, Kőszeg
Felkészítő tanár: Pató Attila

Programozói kategória 1. hely:
Név: Kocsis Dávid
Iskola: Iskola: Szegedi Műszaki Középiskola Gábor Dénes Tagintézmény
Felkészítő tanár: Czapár Péter

Webprogramozói kategória 1.hely:
Név: Ótott-Kovács Tibor
Iskola: Iskola: Szegedi Műszaki Középiskola Gábor Dénes Tagintézmény
Felkészítő tanár: Zilahi Erzsébet

 

Forrás: Szegedma