A sportnap, az Európai Unió által támogatott, IPA Magyarország-Szerbia Határon Átnyúló Együttműködési Program keretében megvalósuló „Inter Pingpong” c. projekt, a határ két oldalán élő, fogyatékkal élő pingpongosokat megmozgató rendezvénye.

A Kiskunmajsai Széchenyi István Általános Iskola Tornacsarnokában megrendezett versenyen Kiskunmajsa Város Önkormányzata részéről tiszteletét tette Abonyi Henrik és Fogl András alpolgármester urak is, mint a rendezvényt támogató önkormányzat képviselői.

Az ATSK Szeged sportegyesület az InterPingpong projekt keretében második alkalommal szervezte meg a sportnapot. Az első rendezvény Szegeden, az SZTE sportközpontjában került megrendezésre, 2012-ben.

Kiskunmajsán a 10 versenyszámban 40 fogyatékkal élő (mozgássérült, szervátültetett, sajátos nevelési igényű és siket), és 24 ép versenyző vett részt. A verseny jó alkalom volt arra, hogy egy helyszínen játszanak, versenyezzenek a fogyatékkal élő sportolók, illetve a szabadidős asztaliteniszezők.

A fogyatékkal élő sportolóknak a nap során az open kategóriában módjuk volt játszani a meghívott, ép sportoló társaikkal is. A nyílt versenyt a mozgássérült Vadász György nyerte meg, a döntőben legyőzve a szervátültetett Szendi Jánost. Amellett, hogy a különböző kategóriákban, izgalmas, és érdekes versenyek zajlottak, szép díjazással, a legfontosabb dolog az volt, hogy egy helyszínen sportolhattak a magyar és a határon túlról érkezett szerb és román sportolók.

Eredmények:

Kerekesszékes női versenyszám:

1.         Sanja Miatovic           Szerbia

2.         Kristina Arancic         Szerbia

3.         Milica Knezevic         Szerbia

4.         Samuel Cecília                       Románia

 

Kerekesszékes férfi versenyszám:

1.         Sebestyén András      Szekszárd

2.         Dollenstein János       Budapest

3.         Kiss Gábor                 Nagykőrös

és         Major Endre               Szeged

 

Mozgássérültek álló női versenyszám:

1.         Farkas Lászlóné          Budapest

2.         Sétáló Orsolya                        Pécs

3.         Lajos Noémi               Kiskunmajsa

 

Mozgássérültek álló férfi versenyszám (5-6. kategória):

1.         Mitar Dokic                Szerbia

2.         Hargitai Tibor             Pécs

3.         Morvay Pál                 Budapest

 

Mozgássérültek álló férfi versenyszám (8-10. kategória):

1.         Farkas László             Budapest

2.         Vadász György          Budapest

3.         Ledényi Lajos                        Budapest

 

Sajátos nevelési igény versenyzők (SNI)

1.         Rácz F. Csaba            Kiskunmajsa

2.         Vracaric Zoltán          Pécs

3.         Busi Szabina               Kiskunmajsa

4.         Kiss Bence                 Kiskunmajsa

 

Szervátültetettek versenyszám:

1.         Szendi János               Budapest

2.         Bot László                  Budapest

3.         Radó Árpád               Budapest

 

Lányok épek versenyszám:

1.         Borbás Barbara           Kiskunmajsa

2.         Parragh Sándorné       Kiskunmajsa

3.         Szűcs Boglárka           Szeged

 

Fiúk épek versenyszám:

1.         Czinkóczi Márk          Kiskunmajsa

2.         Grezsa  Tamás                        Kiskunmajsa

3.         Kappantóth Péter       Bordány

 

OPEN versenyszám:

1.         Vadász György          Budapest

2.         Szendi János               Budapest

3.         Grezsa  Tamás                        Kiskunmajsa

4.         és Ledényi Lajos        Budapest

 

Forrás: ATSK

Márki Ernő (projektvezető)
Szabó Brigitta (sportszervező)
Busi Lajos (szervező)