Nagy rangadó elé néztek a kék-sárgák a labdarúgó NB III. 21. fordulójában, hiszen a listavezető Dabas látogatott vasárnap Szűcs Róbert együtteséhez. A trénernek megnehezítette dolgát, hogy öt játékosára nem számíthatott. Sipos, Juhász és Kökény eltiltás, Kavaric családi okok, míg Kovács, sérülés miatt nem játszott az éllovas ellen.

A kék-sárgák veretlenek voltak a találkozó előtt tavasszal, amit nem igazán szerettek volna elveszíteni. Jobban is kezdtek a vendéglátók, már az elején Lékó léphetett volna ki ziccerben, de a játékvezető lest ítélt, tegyük hozzá igencsak véleményes szituációban.

A másik oldalon az első helyzetre körülbelül 10. percig kellett várni, amikor megrezdült a háló, de les miatt érvénytelenítették a dabasiak találatát. Nem sokkal később már vezetett az éllovas: egy beívelés után tisztán fejelhettek a hosszú oldalon a vendégek, a labda a kapufán landolt, amelyre kétszer is rápattant, majd az onnan lehulló játékszert fejelte be Körmöci a vásárhelyiek kapujába, 0-1.

A játékrész második felében próbálkoztak a hazaiak, de nem sikerült betalálni. Ismételten les miatt állították meg a ziccerben kiugró Domonkost, majd Boros lövése a kapufán csattant, ami után pihenőre vonultak a csapatok.

A második félidő nem a legnagyobb iramban kezdődött, helyzetekig nem jutottak a csapatok, főként a középpályán gyűrték egymást a felek, ami a Dabasnak kedvezett. Megőrizték egygólos előnyüket és elvitték a három pontot Vásárhelyről.

Hódmezővásárhelyi FC – FC Dabas 0-1 (0-1)

Gól: Körmöczi