Bemutatkoznak a helyi, környékbeli és az ország más szegleteiben tevékenykedő hentesek, finomabbnál finomabb portékáikkal. Megemlékezünk a hajdanán tevékenykedő, a helyi és a térség húsiparát naggyá tevő elődeinkről. Mindenki korosztály megtalálhatja programok közül a számára éppen legérdekesebbet.

A program:

03. 16. Péntek délután: várkert, fesztiválsátor
13.00 Nyitnak a vásárosok
16.00 Lovagrendek látványos felvonulása a városban.
17.00 Hivatalos megnyitó a fesztiválsátorban
17.30 Szent Vincze Borlovagrend lovagavatási ceremóniája
18.30 Borlovagi vacsora a lovagrendeknek
18.30 Dumaszínház, Badár Sándor
20.00 Ruzsa Magdi élő koncertje
Egyesületi székház:
A versenyre nevezett termékek átvétele a székházban (csütörtök, péntek)

03. 17. Szombat: várkert, fesztiválsátor

09.00 Kiállítás és vásár kezdete
09.15 Orosházi kolbászklub disznóvágási bemutatója
10.00„Székelyföld ízei”, ételkészítési bemutató (kiállítói sátor)
10.00 Bábika gyermek játszóház
10.00 Silver zenekar
11.00 I.Gyulai „Médiagyúró” verseny
12:00 Kölyök kolbászgyúró bemutató
13.00 Ételkészítési bemutató Olimpikon szakácsok által (kiállítói sátor)
15.30 Médiagyúrás eredményhirdetés, Szent Vincze borlovagrend borárverésese
16.30 Harruckern táncegyüttes
18.30 The Holy One élő koncert
20.00 Tabáni István koncert
Harruckern közoktatási intézmény bemutatói egész nap.
Egyesületi székház:
Kolbász és sódar verseny zsűrizése 9-15 óráig.
A Gyulai Kolbász- és Sonkatúra során, városi helyszíneket végigjáró vendégek a gyűjtőlap leadásakor kolbászt kapnak ajándékba.
Városi helyszíneken, a Gyulai Kolbász és Sódartúra útvonalán:
Gasztronómiai bemutatók, kóstolóval
Italbemutatók, kóstolóval

03. 18. Vasárnap: várkert, fesztiválsátor

10.00  Csabai Kolbászklub kolbászkészítési bemutatója
10.00  Bodrogközi Rita gyermekműsora
10.00  Bábika játszóház
12.00  Operettgála Merényi Nicolette és Kiszely Zoltán.
13.00  Ételkészítési bemutató Olimpikon szakácsok által (kiállítói sátor)
13.00  Stend Up Comedy Kübler Dániel
14.00  Kiskata Zenekar
16.00  Kolbász és sonkaverseny eredményhirdetése, Kolbász és sonkatúra   
Nyereménysorsolása, a fesztiválsátorban
17.30  Maradavad együttes élő koncert
19.00  Dirty Slipers élő koncert
Harruckern közoktatási intézmény bemutatói egész nap.

 

Forrás: gyulavaros.hu