Kezdőlap>Sport>Mindszent – Sándorfalva: jeles

Mindszent: Juhász Cs. Szabó I.(Nana R.), Orosz, Szecskó., Szabó B., Mihály T., Tóth Cs.(Széll N.), Szobácsi R.(Oláh), Mihály R., Muzsik S., Antal S. Játékosedző: Tóth Csaba.

Sándorfalva: Vasas Kordás, Mihalkó D., Barna, Kanász N. L., Molnár, Mihalkó M., Dobos(Varga), Szűcs J.(Bence), Mihalkó G.(Gaál), Jani. Edző: dr. Tóth János.

G.: Mihály R.(4), Mihály T.

Jó: mindenki (Mihály R. a mezőny legjobbja) ill. senki

Ifjúságiak: Mindszent Sándorfalva 3:1

A mérkőzést megelőzően igazi rangadónak ígérkezett a két kisváros felnőtt csapatainak mérkőzése, ugyanis a tabellán mind a két csapat azonos pontszámmal foglalt helyet. A hazaiak előkelőbb helyüket csupán több győzelmüknek köszönhették. A csapatokat kiváló pálya, ragyogó idő, és mintegy 200 néző fogadta. A mérkőzés elején a Mindszent rögtön támadólag lépett fel, és letámadta a Sándorfalvát. A vendéglátók hamar megszerezték a vezetést, a 6. percben a vendég kapus egy szöglet után középre ütötte ki a labdát és az érkező Mihály Tamás a játékszert kapásból 11 méterről a kapuba juttatva megszerezte a vezetést a Mindszentnek, 1:0.

Ezt követően a Mindszent nem hagyott alább a támadásokkal, két perccel később Szabó I. indítását követően Jani Roland előbb még szerelni tudott, de Mihály Róbert vissza szerezte a labdát, ziccerbe került és azt kíméletlenül értékesítve 2:0-ra növelte az MSE előnyét.

A 15. percben eldönthette volna a meccset a hazai tizenegy. Szabó István négy vendégvédőn vezette keresztül játszi könnyedséggel a labdát, ziccerbe került, azonban öt méterről, kisodródott helyzetből az üres kapu mellé gurított. A hazaiak komoly nyomás alatt tartották továbbra is a vendégeket, amelynek meg is lett az eredménye, hiszen Mihály Róbert a mérkőzés 30. és 37. percében ismét betalált, ezzel 4:0-át mutatott az eredményjelző.

A Mindszent az első félidőben gyorsan, korszerűen, technikásan, egy-két érintővel futballozott, a fiatal Sándorfalvának nem volt ellenszere a szintén nagyon fiatal, mindössze 23-24 éves átlagéletkorú Mindszent csapatával szemben, a félidőre eldőlt a mérkőzés, osztálykülönbség alakult ki gyakorlatilag a két csapat között, amit az eredmény hűen tükröz. A szünetben mind a két csapat cserélt, a hazaiaknál Szobácsi Roland helyett Oláh Csaba, míg a vendégeknél Mihalkó Gergő helyett Gaál Zoltán a pályán. A második félidő elején a Mindszent ott folytatta, ahol az első végén abbahagyta, tovább rohamozott. Az 50. perben Szabó I. szerzett labdát a középpálya közepén, aki Mihály Róbertnek passzolt. A csatár átlépte a labdát, megzavarva ezzel az összes vendég védőt és a klasszikus mesterhármasa után a 4. gólját is megszerezte, mellyel 5:0-ra alakította az eredményt. Ezt követően a mérkőzésen már gól nem született, a hazaiak visszavettek a tempóból, a vendégek küzdöttek derekasan a becsületgóljukért, azonban a Mindszent stabil védekezésének köszönhetően az egész mérkőzésen még helyzetbe sem tudtak kerülni.