Sikeres évet zártak a vásárhelyi postagalambászok 2010-ben, hisz Túri László a díjkiosztó keretében vehette át a Magyar Postagalambsportért emlékérem bronzfokozatát. Több évtizedes eredményes munkája elismeréséül, Sós Bálint, Marton Péter eredményei alapján mesterversenyző címet kapott, Olimpiai emlékérmet vehetett át Barna Míklós, akinek postagalambja ott volt a Poznanban rendezett XXXIII. Postagalamb Olimpián 4.helyezést elért magyar csapat tagjaként. Míg Ferge Sándor a Pannon Maraton versenyeken ért el kimagasló eredményt 2010-ben.

A Dél – Tisza Kerületi bajnokságban a vásárhelyiek közül 2010-ben az Általános bajnokságban 472 versenyző közül “mesterhármast” értek el, hisz bajnok lett Sós Bálint, ezüstérmes Marton Péter és bronzérmes Barna Míklós és Ákos. 7. helyen végzett Kovács Mihály és András. Előkelő 11. helyen Kolozsi Róbert és 12. helyen Ferge Sándor végzett.
A kerületi bajnokságban két további vásárhelyi bajnokot köszönthettek a díjkiosztón, középtávon Sós Bálint, míg hosszútávon Barna Miklós galambjai nyertek a Dél – Tisza kerületi bajnokságot, azaz öt bajnoki aranyéremből három került hódmezővásárhelyi sportember vitrinjébe.
A 2010-es egyesületi bajnokságban
– rövidtávon – Sós Bálint duplázott, hisz 1. és 2. helyen végzett, 3. lett Kovács Mihály és András, – középtávon – Marton Péter lett a bajnok, 2. Kolozsi Róbert, 3. Sós Bálint. Hosszútávon – Barna Míklós, Marton Péter, Sós Bálint végzett a dobogós helyeken. Fiatalok versenyében – bajnok Marton Péter, 2. Tóth László, 3. Kovács Mihály és András – Összetett bajnokságban – a vásárhelyi egyesület bajnoka – Sós Bálint, 2. Marton Péter, 3. Kovács Mihály