EnterNet Vásárhelyi KS Timba Timisoara 72-58
(21-26, 16-6, 20-15, 15-11)

Kosársuli: Dani 11/3, Utasi 6/3, VAS 19/6, Mócsai 2, KUKLA 14,
csere: Szilágyi 10/3, Babut 2, Bartucz, SCHÉDA 8

A rendkívül jó szerkezetű román vendégcsapat kihasználva a Kosársuli hibáit, remekül kezdett (5-14). Az időkérés és a cserék után javult a vásárhelyiek támadójátéka. Az igen lendületes Szilágyi zsinórban dobott 9 pontot, így sikerült kicsit felzárkózni (21-26). A második negyedben Vas szinte hibátlanul célzott kintről, Kukla pedig foghatatlan volt centerben. A 15. percben sikerült átvenni a vezetést (33-30), amit a találkozó végéig megtartott az EnterNet. Ebben a játékrészben nagyszerűen védekeztek a hazaiak, mindössze 6 pontot tudott dobni az ellenfél (37-32).
A második félidő elején Kukla megszórta magát (45-34), majd a két fiatal: Dani és Schéda volt a pontfelelős (55-47). Az 5-6 pontos vásárhelyi előny néha 10-re is nőtt, bár a vendégek újra magukra találtak. A 33. és 36. perc között eldőlt a mérkőzés: a Temesvári zónát Vas és Kukla szétlőtte, a sokat cserélő hazai csapat védekezése pedig hibátlan volt (68-53). Az utolsó négy perc már csak szenvedés volt: sok hiba támadásban, sok fault védekezésben de kevés kosár mindkét részről.
A rendkívül jó iramú, küzdelmes mérkőzésen magabiztos vásárhelyi siker született.

Dr. Elek András edző: Nagyon jó felkészülési meccs volt, csapatunk remekül megoldotta a védekezést. Továbbra is bosszantóan sok volt az eladott labda, aminek okát egyelőre nem tudjuk.