A döntő futamban a vásárhelyi Nagy Alex fölényesen győzött, ezzel 2009 után második bajnoki címét ünnepelhette.
`Óvatos és biztonságos motorozásra kaptam utasítást` mondta Alex a verseny után, `- hiszen 14 ponttal vezettem a táblázaton. De mégis bevállaltam a kemény tempót, igyekeztem az élre törni, mert egy lazább menéssel nem akartam a bolyba kerülni, abban ugyanis nagyobb kockázatot láttam. Az első futamban egy ideig tartottam a tempót a nagyon gyors Hugyecz Erikkel, de mikor már nagy előnyöm volt a harmadik helyen hajtó konkurensemmel szemben, akkor kissé kiengedtem. A második futamból a yamahás fiú motorhiba miatt kiesett, után már sima menet volt számomra, több mint 10 mp előnnyel nyertem és megszereztem második junior bajnoki címemet.`
A bajnokság végeredménye: 1.Nagy Alex 220; 2.Szőke Márk 200; Hugyecz Erik 161 pont.