A gyerekek és a pedagógusok nagy izgalommal, de teljes erőbedobással készülődnek a holnapi eseményre. Hatalmas megtiszteltetés Hódmezővásárhely számára, hogy a Nemzeti Tanévnyitó rendezvénysorozatának városunk adhat otthont mondta, az oktatási csoport vezetője.

A tanulók már birtokba is vették a színpadot, és megkezdték a különböző koreográfiák részletekbe menő próbáit, pedagógusaik irányításával. A mai délután folyamán hangosítással egybekötött próbákra is sor kerül. A próba szervezése során minden körülményre figyelt az oktatási csoport, mivel szombaton az esemény délután három órakor kezdődik, ezért a próbát is ezen időponttól tartják, hogy a fényviszonyok azonosak legyenek.

Már a főpróbára kilátogatók számából is látszik, hogy milyen nagy jelentőséggel bíró esemény lesz városunkban a szombati nap folyamán. Az események előzetes megtekintésére számos szülő, nagyszülő, diák és érdeklődő hódmezővásárhelyi polgár kilátogatott.

Mohai Viktor