EnterNet Vásárhelyi KS Veszprémi Egyetem 94-100
(23-18, 20-30, 31-17, 20-35)

Hódtói Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Király, Gál, Farkas

Kosársuli: Balaton (5), CZIBERE (23/9), UTASI (16/9), VAS (17/9), Kukla (10),
csere: Dani (13), Mócsai (6), Bere (4), Szilágyi (-), Csorba (-)

A Kosársuli jó védekezéssel kezdett (a vendégek négy percig kosarat sem dobtak), de nagyon rosszul dobtak a játékosok, így csak minimális előnyt sikerült szerezni (5-0). Czibere és Vas pontjaival sikerült tartani az előnyt (10-4), később Kukla és Dani is be-szállt a pontgyártásba, de a veszprémi kisemberek is feléledtek (15-9, majd 23-18).
A második tíz perc kezdetén nem bírt kosarat dobni a hazai csapat, így gyorsan fordítottak a vendégek (25-28). Az időkérés után Vas és Czibere révén javult a támadó-játék, de a center Patakival nem bírt a Kosársuli így egyre nőtt a vendégek előnye (34-42, majd 38-46). A végén sikerült ugyan szépíteni, de hátránnyal, 43-48-al zárult a félidő.
A második húsz perc elején rendkívül lelkesen, jól küzdött a Kosársuli, és két perc alatt egyenlített (50-50) majd Czibere és Utasi tripláival a 27. percben már hét ponttal vezetett az EnterNet (65-58). A játékosok és a közönség megnyugodott, a negyed végé-re még nőtt is a hazai előny (74-65).
Az utolsó játékrészben ismét gyorsan összeomlott a Kosársuli: alig tudtak kosarat dobni, míg a veszprémiek szórták a triplákat így megfordult a meccs (72-79). Utasi révén még kétszer sikerült egyenlíteni, de 87-87 után a vásárhelyi centerek hibáiból Bovánovics eldöntötte a meccset (87-96). A végén már erőlködött a Kosársuli, a vendé-gek megtartották előnyüket, és 94-100 lett a végeredmény.

dr. Elek András edző: Ilyen gyenge védekezéssel nem lehet nyerni egy jó csapat ellen. Köszönjük közönségünknek az egész éves bíztatást, az Önkormányzatnak és az EnterNet Kft.-nek pedig az egyesület támogatását.