EnterNet Vásárhelyi KS B-Beton Bonyhád 76-87
(32-25, 21-23, 15-20, 8-19)

Hódtói Sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Gál, Farkas, Fodor

Kosársuli: Dani (4), Czibere (18/12), UTASI (19/6), Vas (7/3), Kukla (14),
csere: Mócsai (6), Bere (4), Balaton (2), Szilágyi (2)

A Kosársuli egészpályás zónaletámadása igencsak meglepte a vendégeket, akik három percig kosarat sem dobtak (8-0). A támadás is jól ment hazai részről, Czibere a 7. percben már a 4. tripláját vágta be (23-13). A tízpontos előny a 9. percig megmaradt (31-21), mert bár a vásárhelyi védekezésbe (egyéni figyelmetlenségek miatt) egyre több hiba becsúszott, támadásban Kukla és Utasi is szorgalmasan dobta a pontokat. Az első negyed vége az időkérés, a cserék és a védekezésváltás ellenére a Bonyhádé volt. Sajnos Kukla kihagyott két ziccert, a csapat három büntetőt így az előny nem nőtt, hanem hét pontra csökkent (32-25).
A második tíz perc kezdetén már felzárkóztak a vendégek (36-33), majd a 18. percben ki is egyenlítettek (43-43). Ebben az időszakban könnyű kosarakat kapott a hazai csapat, és becsúszott jó pár eladott labda is. Az időkérés segített, a cserék révén kicsit szervezettebbek lettek a támadások, és 51-46 után 53-46-as előnnyel zárult a félidő.
A második húsz perc elején a 208 cm magas Morgent nem tudta tartani a vásárhelyi csapat: kilenc pontot szerzett zsinórban, és máris egál volt ismét a meccs (61-61). Az újabb időkérés után Utasi révén elhúzott ugyan a Kosársuli (66-61), de a negyed végén 68-68 állt a táblán.
A negyedik negyed elején összeomlott a Kosársuli, a Bonyhád négy perc alatt 12 pontot dobott, a Vásárhely egyet sem (68-80). Volt közben két újabb időkérés, meg jópár csere is, de az erőlködős, szenvedős támadásokból csak Utasi tudott néhány kosarat dobni, így a bajnoki tabella élén álló vendégek megőrizték előnyüket (76-87)

dr. Elek András edző: Nem mentség, hogy többen betegen játszottak ilyen sokat nem szabad hibázni. Dicséretesen küzdöttünk, de a végére elfáradtunk mind fizikálisan, mind mentálisan. Azért remélem a Szedeák a mi elmaradt segítségünk nélkül is bajnok tud lenni.