Az első félidő kiegyenlített küzdelmet hozott, a vendég védők a 35-dik percben egy pillanatra kihagytak és Papp Zoltán átadását Rácz Dezső fejelte a kapuba, 1-0. Szünet után egyre többet kockáztatott a vendég gárda, ezt kihasználva egy kontratámadásból az első NB III-as találkozóját játszó, 17 éves Nuszpán Norbert (a képen) ugrott ki és okosan lőtt Schvarcz kapus kapujába, 2-0. Néhány perc múlva büntetőhöz jutott a Battonya, de a 11-est Laurinyecz fölé lőtte. Három perccel a vége előtt megadta a kegyelemdöfést a HFC, a másik 17 éves támadó, Bata Csongor lőtt a vendégek kapujába, 3-0. Győzelmével a vásárhelyi gárda megelőzte a battonyaiakat és feljött a tízedik helyre. Kandó Róbert edző fiatal csapata folytatta kiváló tavaszi hazai szereplését és a Tisza Volán, valamint a Gyula legyőzése után, ezúttal is otthon tartotta a három pontot.

HFC – BATTONYAI TK 3-0 (1-0)
Hódmezővásárhely, 250 néző. Vezette: Bánki.

HFC: Kovács K. – Török Á., Sipos, Czibere A., Marton – Juhász (Batik), Kökény – Rácz D. (Nuszpán), Keller (Mucsi), Papp Z. – Bata.
Edző: Kandó Róbert.

Góllövők: Rácz Dezső, Nuszpán Norbert és Bata Csongor.

14. ALGYŐ SK

Rangadót játszott a megyei II. osztályban a HFC II csapata Fábiánsebestyénen. A találkozó nagy küzdelmet hozott, amelynek végén a csapatok megosztoztak a pontokon.

FÁBIÁNSEBESTYÉN KSC – HFC II-BERCSÉNYI 1-1 (1-0)
Fábiánsebestyén, 150 néző. Vezette: Kócsó.

HFC II: Gábor Z. (Bánki) – Bognár, Mátrai, Szentirmai, Moha – Mucsi, Soós Z. – Szabó M. (Batik), Nuszpán, Sós B. – Orovecz R.
Edző: Apró Attila.

Góllövők: Felföldi, illetve Batik Bence.

A megyei III.osztályban a HFC III-Bercsényi 1-0 arányú vereséget szenvedett Pusztamérgesen.