A Gyöngyösi Judit és Németh Zsuzsanna logopédusok, Hegyiné Csernus Judit és Nagy Katalin könyvtárosok, Ludescherné Maksa Zsuzsanna óvodavezető, Égető Gyula, a Rádió 7 és a promenád.hu cég- és szerkesztőségvezetője, valamint Elek András, az Emlékpont munkatársa alkotta zsűri döntése alapján a következő eredmények születtek.

1. 2. osztályosok kategóriája:

I. helyezett: Békési Rebeka Szent István Általános Iskola,
felkészítő tanító: Gardiné Fülöp Ildikó
II. helyezett: Angyal Léna ÁMK Gregus Máté Általános Iskola, Székkutas
felkészítő tanító:Szabó János
III. helyezett: Kovács Zénó Attila Kertvárosi Katolikus Általános Iskola
felkészítő tanító: Juhász Mária
IV. helyezett: Sarkadi Márk Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskola
felkészítő tanító: Komárominé Fehér Lilián
V. helyezett: Forrai Fanni Szőnyi Benjamin Református Általános Iskola
felkészítő tanító: Lantosné Schmidt Klára
VI. helyezett: Kovács Gergő Klauzál Gábor Általános Iskola
felkészítő tanító: Marhás Erika
VII. helyezett: Héjja Berill Szent István Általános Iskola
felkészítő tanító: Farkasné Tóth Ilona
VIII. helyezett: Zombori Fanni Varga Tamás Általános Iskola
felkészítő tanító: Héjjáné Hódi Ilona
Különdíj: Baranyi Dóra ÁMK Gregus Máté Általános Iskola, Székkutas
felkészítő tanító: Víghné Szenti Katalin

Az első négy helyezett képviseli kistérségünket a megyei alsó tagozat Petőfi-szavalóversenyen.

3. 4. osztályosok kategóriája:

I. helyezett: Stifner Borbála Kertvárosi Katolikus Általános Iskola
felkészítő tanító: Dezső Ágnes
II. helyezett: Oswald Kyra Németh László Gimnázium és Általános Iskola
felkészítő tanító: Nagy Imréné
III. helyezett: Jáger Cintia ÁMK Gregus Máté Általános Iskola, Székkutas
felkészítő tanító: Blaskó Jánosné
IV. helyezett: Rubi Bence Németh László Gimnázium és Általános Iskola
felkészítő tanító: Ráczné Kecskeméti Ágota
V. helyezett: Markó Sándor Kertvárosi Katolikus Általános Iskola
felkészítő tanító: Czina Lászlóné
VI. helyezett: Farkas Anna Barbara Kertvárosi Katolikus Általános Iskola
felkészítő tanító: Dezső Ágnes
VII. helyezett: Kocsis Anna Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskola
felkészítő tanító: Szilágyi Gáborné
Különdíj: Szabó Luca Ági ÁMK Gregus Máté Általános Iskola, Székkutas
felkészítő tanító: Mészáros Judith

A következő tanulók képviselik kistérségünket a megyei alsó tagozat Petőfi-szavalóversenyen: Stifner Borbála, Oswald Kyra, Rubi Bence, Markó Sándor.

A megyei Petőfi-szavalóverseny időpontja: 2010. április 20.
Helye: Petőfi Sándor Általános Iskola Szentes