Hódmezővásárhelyen rendezték meg vasárnap a Magyar Köztársaság Nemzetközi Nyílt Bajnokság 2. fordulóját, ahol az 1. osztályban a 250-es és 450-es kategóriában küzdöttek. Továbbá az Országos bajnoki fordulón mérték össze tudásukat és gyorsaságukat a 2. osztályban, illetve a junioroknál a 85, 65 és a 50 köbcentiméterben induló motorosok versenyeztek. A Rolandringen összesen 95 motocross versenyző állt rajthoz, akik között ott volt ifjabb Németh Kornél is – mondta el Nagyné Czuczi Rita, a Center Motorsport Club elnöke, aki hozzátette, hogy bejött a számításuk és fölényesen nyerte meg kategóriáját a VB menő. A vásárhelyiek közül Nagy Alex hazai pályán tudott diadalmaskodni. Az első futamban végig vezetve”csak” a második helyre tudta behozni motorját. Az utolsó körben elcsúsztam, mivel nekem jöttek – mondta el szomorúan Alex, aki közben már a második futamra készülődött. Mint ahogy az a végére kiderült bejöttek az elképzelései, hiszen még a második futam előtt portálunknak elmondta, hogy mindenképpen nyerni akar. “Megpróbálom majd a saját tempómat motorozni, ha lesz lehetőségem rá, akkor nem engedem fel magamra ellenfeleimet, mint ahogy azt az első futamban tettem, ahol előjöttek a kondícionális problémáim” – fogalmazott a fiatal, aki meg is nyerte a második futamot, mellyel Vásárhelyen tudott diadalmaskodni a felnőttek között. Az MX2 I. osztályban Bódis Roland a 7. helyen zárt.