(27-16, 21-18, 21-19, 33-19)

Hódtói Sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Balogh L., Fodor A.

Kosársuli: BALATON (12/6), CZIBERE (31/18), Utasi (4), VAS (18/9), Diakite (13),
csere: Kukla (10/3), Mócsai (-), Dani (2), Csorba (2), Szilágyi (5), Schéda (5)

A hazai győzelemmel zárult U-20-as meccs után a Kosársuli legkisebb (1999/2000-es születésű) játékosai szórakoztatták a gyülekező közönséget. A felnőtt meccsen Vas és Czibere pontjaival tízpontos előnyt szerzett az EnterNet (16-6), azonban a vendégek gyorsan válaszoltak (19-14). A vásárhelyiek támadójátéka akadozott, bár sok pontot dobtak, és védekezésben is gyakran hibáztak. A negyed így is 27-16-os hazai előnnyel zárult. A következő játékrész elején sok könnyű (igaz néha szerencsés) kosarat dobva felzárkózott az Újbuda (35-31). A vásárhelyi időkérés, és a folyamatos cserék lassan felőrölték a fiatal pesti csapat ellenállását, így egyre nőtt a kék/sárgák előnye. Továbbra is a Czibere-Vas páros volt a pontfelelős, de a védekezés is feljavult. Szünetben 48-34 állt az eredményjelzőn, ami megnyugtatónak tűnt.
A szünet után sokat zónáztak a vendégek, de Balaton és Kukla révén sorra betalált a Kosársuli. Az Újbuda azonban (elsősorban tripláik révén) jól tartotta magát, nem nőtt tovább a hazai előny (61-48, majd 69-53). Az utolsó negyed elejét fantasztikusan kezdte a Kosársuli, Szilágyi tripláját Czibere három újabb triplája követte így 26 pontra nőtt a hazai előny (81-55). A vásárhelyiek közül mindenki pályára került, és egyre jobban játszott a csapat folyamatosan nőtt az előny (99-66). A 100. pontot a fiatal Schéda dobta, majd Ő állította be a végeredményt is. Apró szépséghiba, hogy az utolsó két percben a budapestiek szereztek még hét pontot, így elkerülték a kiütéses vereséget.
Az EnterNet Vásárhely ezúttal sem játszott túl jól, de ez is elég volt a sikerhez. Így már 11 győzelem és 3 vereség a mérleg, amivel biztosan tartja harmadik helyét a csapat.

dr. Elek András edző: Nem volt könnyű a fiatal, önbizalommal teli újbudai csapat ellen játszani, hiszen szinte végig csak lőttek, nem is töltöttek. Érdekes, hogy nem védekezésünkkel, és nem is a palánk alatti munkánkkal, hanem jobb dobóteljesítményünkkel (54%) nyertünk. Látványos, bár szerencsére nem túl izgalmas meccs volt.
Forrás: dr. Elek András