A hétvégén négy helyszínen ugrottak vízbe a Hód Úszó SE versenyzői!

Az olaszországi edzőtáborban, Lignano városában, valamint Győr és Békéscsaba mellett Budapesten is megmérettették magukat a Hód Úszó SE versenyzői a hétvégén – ismertette lapunkkal Bajúsz Andrea.

Olaszországban második hete dolgozik a Héraklész edzőtáborban Ugrai Panna, akinek az edzőtábor felkészülési állomás a júliusban kezdődő EYOF (Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál) versenyére.

A hétvégén négy helyszínen ugrottak vízbe a Hód Úszó SE versenyzői! 1

Az itthon maradt versenyzők közül hatan Győrben álltak rajthoz az Országos Diákolimpia Döntőjében. És a kisebbek közül kilencen versenyeztek Békéscsabán a Nyuszi Kupán.

Az Országos Diákolimpián három ezüst és két bronzérmet szereztek az idősebb korosztály versenyzői, míg Békéscsabán kilenc arany, két ezüst és három bronzérmet a kisebbek.

Eredmények:

Győr, Országos Diákolimpia Döntő

Matejdesz Máté (Bethlen Gábor Református Gimnázium)
VI. Korcsoport: 100m mellúszás 2.hely 50m mellúszás 3.hely
Horváth Ákos III. Kcs (Németh László Gimnázium és Ált. Isk) 200m pillangó 2.hely
Lovas Gréta III. Kcs ( Csongrádi Batsány János Gimnázium) 100m mellúszás 3.hely 200m mellúszás 4.
Tésik Zsófia III. Kcs (Bethlen Gábor Református Gimnázium) 100m hátúszás 8.
Barna Máté IV. Kcs (Németh László Gimnázium és Ált. Isk) 100m mellúszás 14.
4*50m fiú vegyesváltó 2.hely (Németh László Gimnázium és Ált.Isk) Kis Noel HSÚVC, Kardos Marcell HSÚVC, Horváth Ákos Hód Úszó SE, Oláh Viktor Hód Úszó SE

Békéscsaba, Nyuszi Kupa

Mérai Janka : 4 aranyérem, 50m hátúszás, 100m gyorsúszás, 50m pillangóúszás, 50m gyorsúszás
Lénárt Imre Bálint : 3 aranyérem, 100m gyorsúszás, 50m pillangó, 400m gyorsúszás,50m hát 5.
Szabó Marcell : 2 aranyérem, 50m hátúszás és 50m gyorsúszás, 100m gyorsúszás bronzérem, 50mellúszás 5.
Kovács Anna:ezüstérem, 50m gyorsúszás, 50m mellúszás 5. 50m hátúszás 9.
Búzás Bende : bronzérem 50m gyorsúszás, 100m gyorsúszás 5., 50m hátúszás 7.
4*50m lány gyorsváltó bronzérem : Mérai Janka, Kopornyik Kata, Antal Zsófia, Kovács Anna
Antal Zsófia :50m mellúszás 7.
Kopornyik Kata :50m gyorsúszás 4. 50m pillangó 8.
Kovács Janka: 100m pillangóúszás 12.
50m gyorsúszás 13.
Juhász Ádám : 50m gyorsúszás 20.

A hétvégén négy helyszínen ugrottak vízbe a Hód Úszó SE versenyzői! 2

A hétvégén négy helyszínen ugrottak vízbe a Hód Úszó SE versenyzői! 3

A hétvégén négy helyszínen ugrottak vízbe a Hód Úszó SE versenyzői! 4

A hétvégén négy helyszínen ugrottak vízbe a Hód Úszó SE versenyzői! 5