Az összesített rangsor második legjobbjaként végzett a klub a kétnapos vásárhelyi versenyen.

November 24-én és 25-én rekordot jelentő nevezési létszámmal rendezte meg a Szegedi Úszó Egylet a VII. Naturtex Kupát.

A viadalon 24 versenyszámban 45 egyesület 703 úszója ugrott a Gyarmati Dezső Sportuszoda 50 méteres medencéjébe, a hazai csapatok mellett pedig román és szerb versenyzők is megmérettették magukat.

A két, igencsak hosszúra nyúló versenynapon a NICS-HSÚVC-t Bán Sándor, Katona Zsolt, Kis László, Paku Zoltán és Sibalin Dávid összesen ötvenhét versenyzője képviselte. 100-tól 1500 méterig minden távon úszott legalább egy, de sok számban több versenyzőnk, és ennek megfelelően az eredmények sem maradtak el.

A sok egyéni csúcs, jelvényes szint és a pontszerző helyek mellett a tavalyi 22 dobogós teljesítményt messze túlszárnyalva 46 érem született, 11 arany, 18 ezüst, 17 bronz lebontásban.

Az összesített rangsor második legjobbjaként végzett a klub a kétnapos vásárhelyi versenyen. 1

Az összesített rangsor második legjobbjaként végzett a klub a kétnapos vásárhelyi versenyen. 2

Aranyérmet szerzett:

Dulic Danilo (100 méter pillangó, 1:06,07; 100 méter gyors, 59,00; 200 méter pillangó, 2:27,98; 200 méter gyors, 2:11,78)

Földesi Balázs (100 méter mell, 1:42,83)

Oláh Norbert (100 méter mell, 1:09,13)

Pertich Zsombor (100 méter mell, 1:05,48)

Szabó Orsolya (200 méter pillangó, 2:20,74)

Szatmári Máté (100 méter mell, 1:22,54)

Szőke Zita (100 méter mell, 1:14,30; 200 méter gyors, 2:03,94)

Ezüstérmet szerzett:

Bán Balázs (1500 méter gyors, 18:18,09)

Batta Orsolya (100 méter pillangó, 1:03,89)

Borsos Borisz (100 méter gyors, 1:06,30; 200 méter mell, 3:05,86; 200 méter gyors, 2:22,57)

Forján Anna (400 méter vegyes, 5:21,56)

Kardos Marcell (1500 méter gyors, 19:41,26; 400 méter vegyes, 5:51,16)

Matejdesz Máté (200 méter mell, 2:28,57)

Musa Márk (400 méter gyors, 4:55,25; 200 méter hát, 2:37,38)

Oláh Norbert (400 méter vegyes, 4:57,42)

Vörös Nándor (400 méter gyors, 5:23,71; 100 méter gyors, 1:22,53; 1500 méter gyors, 21:14,19; 200 méter hát, 2:47,20; 200 méter gyors, 2:32,05)

Zubelic Anja (100 méter mell, 1:16,42)

Bronzérmet szerzett:

Batta Orsolya (200 méter pillangó, 2:23,35)

Borsos Borisz (100 méter mell, 1:27,68)

Dencsi Henriett (200 méter pillangó, 3:02,65)

Kis Noel (1500 méter gyors, 18:44,07; 400 méter vegyes, 5:33,91)

Forján Anna (400 méter gyors, 4:44,93)

Göncöl Andor (100 méter hát, 1:06,31; 200 méter hát, 2:23,46)

Márki Zalán (1500 méter gyors, 16:25,77)

Musa Márk (1500 méter gyors, 19:52,91; 200 méter vegyes, 2:45,76)

Oláh Ádám (100 méter gyors, 1:25,92)

Pertich Zsombor (200 méter gyors, 1:57,59)

Szatmári Máté (400 méter gyors, 4:59,16)

Vörös Nándor (100 méter hát, 1:20,22)

Vörös Dénes (100 méter hát, 1:35,48)

Zaka Maja (400 méter vegyes, 5:12,64)

“Élveztük a versenyt, jó időket sikerült úsznunk egyéni csúcsokkal. A végére kicsit elfáradtunk, de nagyon örülünk az érmeknek. A decemberi cikluszárókon szeretnénk nyerni, és a sok edzés után a következő országos bajnokságon bajnoki címekért akarunk küzdeni!” – mondták a Vörös testvérek.

Forrás: hsuvc.com