Vásárhelyi sikerek Bécsben

Nemzetközi taekwondo fesztivált rendeztek a hétvégén Bécsben, ahova a Máté Taekwondo és Hapdiko Közhasznú egyesület is meghívást kapott.

Nem csak a bemutatóval szerepeltek sikeresen, de a versennyel egybekötött eseményről sok-sok éremmel tértek haza.

Már hónapokkal ezelőtt meghívást kapott a bemutató csapat a Bécs Open nevű fesztiválra, ahol a koreai kultúra újra felvonultatta színeit, hangulatát, ezennel szomszédos országunk fővárosában. A 7 fős fekete és piros övesek szakmai közönség előtt szerepeltek, ahol a látogatóba érkezett koreai vendégek és idegenek is gratuláltak a csapat tagjainak a látványos bemutató után. Deszka törésükkel, törés- és rúgástechnikájukkal méltán kiérdemelték a nagy tapsot a vendégsereg, köztük több 9 danos koreai mester előtt is. Ezen a napon a keleti kultúra dobosai és táncosai közé bombaként robbant be a csapat.

Vásárhelyi sikerek Bécsben 1

Az osztrák szövetségi kapitány felkérésére a team a következő évben több alkalomra is kapott meghívást.

A sikerek a bemutató után is folytatódtak, hiszen – többek között- a magyar, horvát, osztrák és német versenyzőkből álló mezőnyben fényes érmekkel tértek haza.

Összesen: 9 arany, 2 második és 1 harmadik helyezés.

Küzdelem versenyszámban:

Kadet korosztály 2004-2006 „A” kategória

Maczelka Vivien -55 kg II. hely

Iskolája: Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola

Junior korosztály 2001-2003 „B” kategória

Jovány Gyula +78 kg II.hely

Iskolája: Bethlen Gábor Református Gimnázium és Szathmáry Kollégium

Formagyakorlat versenyszámban:

Kadet korosztály 12-14 éves „B” kategória

Barna Márton I. hely

Iskolája: Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola

Kadet korosztály 12-14 éves „A” kategória

Acsai Vivien I. hely

Iskolája: Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola

Maczelka Vivien III. hely

Iskolája: Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola

Junior korosztály 15-17 éves „B” kategória

Sárai Kata I. hely

Iskolája: Szegedi Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium /Szeged/

Junior korosztály 15-17 éves „A” kategória

Máté Mirabella I. hely

Iskolája: Németh László Gimnázium és Általános Iskola

Felnőtt korosztály 18-30 éves „A” kategória

László Alexa I. hely

Iskolája: Németh László Gimnázium és Általános Iskola

Páros „A” kategória, Felnőtt korosztály

Kenéz Marcell – László Alexa I. hely

Freestyle versenyszámban:

Junior korosztály

Máté Mirabella I. hely

Iskolája: Németh László Gimnázium és Általános Iskola

Felnőtt korosztály

Máté Zsolt I. hely

Páros, Felnőtt korosztály

Máté Zsolt – Máté Mirabella I. hely

Forrás és fotók:
Máté Taekwondo és Hapdiko Közhasznú Egyesület