Fák és Madarak napi vetélkedőt tartottak a Klauzálban 1

A feladatok között szerepelt többek közt a titkosírás, a keresztrejtvény és a hibás szövegek javítása is. Idén a vetélkedő fő témája a vándorsólyom és a virágos kőris volt.

Oláh Milán kitartóan készült a természetismereti vetélkedőre, mint mesélte leginkább a vándorsólyommal kapcsolatos kérdéseket várta.

– Otthon egy csomót tanultam erről a gyönyörű madárról, ezért bízom benne, hogy tudni fogom a megfelelő válaszokat

-tette hozzá a harmadik osztályos kisfiú, aki a Fabatkák csapatát erősítette.

Fák és Madarak napi vetélkedőt tartottak a Klauzálban

Gärtner Erika a Klauzál Gábor Általános Iskola tanítónője lapunknak elmondta, a Madarak és Fák Napja Természetismereti Vetélkedőt már sokadjára rendezték meg.

-Minden évben megkapjuk ezt a nemes faladatot, amelynek témája évről évre a védett madarak és fák. Ezen belül is kiemelt figyelmet szentelünk az év fájának és az év madarának

– tette hozzá. Idén a vándorsólyom és a virágos kőris volt a verseny központi témája. így a feladatokat is ennek megfelelően csoportosították.

A játékos feladványok között szerepeltek a különféle mozgásos feladatok, igaz-hamis kérdések, keresztrejtvény, digitális táblán történő feladatmegoldás, villámkérdések, titkosírás, kakukktojás, hibás szövegek javítása is. Majd a versenyzésben elfáradt gyerekek süteménnyel és üdítővel frissülhettek fel a kihívás után.

A helyi iskolákból összesen 11 csapat vett részt a versenyen, közülük 5 csapat jut tovább a megyei fordulóra, amelyet Algyőn rendeznek meg.

 

Eredmények:

1.helyezett

FABATKA csapat

Kiss Norman 4.o

Oláh Milán 3.o

Kis Bátor Koppány 2.o

Hódmezővásárhelyi Klauzál Gábor Általános Iskola

Felkészítő pedagógus neve : Aouka-Szenti Helga

 

2.helyezett

KŐRISÓLYOM. HU csapat

Tamási Botond 4.o

Albert Zsófia 3.o

Makai Áron 2.o

Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskola

Felkészítő pedagógus neve:  Csikós Judit

 

3. helyezett

SOLYMOK csapat

Nagy Márton 4.o

Sós Alina 3.o

Mikola Eszter 2.o

Szent István Általános Iskola

Felkészítő pedagógus neve: Vargáné Rózsa Klára

 

4. helyezett

GULIPÁN csapat

Nagy Adrienn 4.o

Szántó Noel 3.o

Sápi Nagy Petra 2.o

KGÁI Gregus Máté Tagintézménye Székkutas

Felkészítő pedagógus neve:Szabó Jánosné

 

 5. helyezett

SOLYM-ÁSZOK csapat

Szabó Nóra 4.o

Makán Vivien 3.o

Czakó Liliána 2.o

Hódmezővásárhelyi Klauzál Gábor Általános Iskola

Felkészítő pedagógus neve: Selmeci Tímea