39, két főből álló csapat vett részt a szombati versenyben. Három helyszínen kellett a gyerkőcöknek a városhoz kapcsolódó feladványokat megoldaniuk. Leginkább a helyszínen található szobrokról, épületekről kaptak a gyerekek kérdéseket.

Így tudásra szomjazó diákok tömege támadta meg a Kálvin János teret, a Kossuth teret, valamint a sétáló utcát.

A feladványok megoldása időhöz kötött volt: 70 perc állt a versenyzők rendelkezésére, hogy teljesítsék a „túrát”. A gyerekek legtöbbje biciklivel szelte át a belvárost, hogy minél gyorsabban eljusson egyik helyszínről a másikra. A gyerekek elmondták, a feladványok nem voltak egyszerűek.

– A legfőbb célunk, hogy az általános és középiskolai korosztállyal megismertessük városunk nevezetességeit – tudtuk meg Pap Évától, a verseny szervezőjétől.

ÉR.

Eredmények:

Általános iskola
Helyezés Név Iskola
1. Kovács Virág Réka, Nánai Fruzsina Németh László Gimnázium és Általános Iskola
2. Erdei Dominik, Szűcs Zsombor Németh László Gimnázium és Általános Iskola
3. Kiss Hanna, Csenki Szonja Liszt Ferenc  Ének-Zenei Általános Iskola
4. Wolf Eszter, Angyal Amira Németh László Gimnázium és Általános Iskola
5. Németh Anna, Kovács Petra Liszt Ferenc  Ének-Zenei Általános Iskola
6. Kisházi Panna, Nagy Diána Németh László Gimnázium és Általános Iskola
7. Lantos Zétény, Tóth Martin Varga Tamás Általános Iskola
8. Kántor Judit, Gombos Alexandra Varga Tamás Általános Iskola
9. Tóth Dominik, Miskolczi Tamás Németh László Gimnázium és Általános Iskola
10. Bjelik Máté, Nagy Zalán Németh László Gimnázium és Általános Iskola
11. Bereczki Diána, Dáviv Viktória Liszt Ferenc  Ének-Zenei Általános Iskola
12. Bősz Richárd, Kovács-Némedi Máté Németh László Gimnázium és Általános Iskola
13. Bodrogi Kata, Nagy Nóra Liszt Ferenc  Ének-Zenei Általános Iskola
14. Nagy Lídia, Pósa Anna Liszt Ferenc  Ének-Zenei Általános Iskola
15. Török Petra, Mózes Kinga Klauzál Gábor Általános Iskola
16. Sós Martin, Sós Norbert Klauzál Gábor Általános Iskola
17. Szögi Richárd, Rózsa Patrik Szent István Általános Iskola
18. Kállai Csöngor, Forrai Viktor Szent István Általános Iskola
19. Balázs Regina, Bodrogi Katalin Liszt Ferenc  Ének-Zenei Általános Iskola
20. Tóth Alexandra, Lázár Balázs Szent István Általános Iskola
21. Kormányos Gergő, Nagy Péter Németh László Gimnázium és Általános Iskola
21. Domján József, Balogh László Németh László Gimnázium és Általános Iskola

 

Középiskola

Helyezés Név Iskola
1. Kovács Dóra, Bozó Ágnes HSZC Eötvös József Szakképző Iskolája
2. Petrucz Nikolett, Lencse Andrea HSZC Eötvös József Szakképző Iskolája
3. Józsa Gréta, Kiss Adrienn HSZC Eötvös József Szakképző Iskolája
4. Terjék Netta, Boda Ildikó Németh László Gimnázium és Általános Iskola
5. Zsoldos Rebeka, Sziládi Ágnes HSZC Eötvös József Szakképző Iskolája
6. Forgó Ferenc, Percze Dániel HSZC Eötvös József Szakképző Iskolája
7. Jakabfy Janka, Trényi Fruzsina HSZC Eötvös József Szakképző Iskolája
8. Kerecsen Gerle, Gémes Tamara HSZC Eötvös József Szakképző Iskolája
9. Elekes Fanni, Tatai Boglárka HSZC Eötvös József Szakképző Iskolája
10. Csuka Barbara, Orovecz Fanni HSZC Eötvös József Szakképző Iskolája
11. Udvardi Kiara, Farkas Brendon HSZC Eötvös József Szakképző Iskolája
12. Novák Vivien, Bene Rózsa HSZC Eötvös József Szakképző Iskolája
13. Jaksa Bence, Tunyogi Vivien Gregus Máté Mezőgazdasági Szakképző Iskola
14. Angyal Szimonetta, Szirmai Amanda HSZC Eötvös József Szakképző Iskolája
15. Szatmári Róbert, Bánfi Bence HSZC Eötvös József Szakképző Iskolája
16. Imre Ákos HSZC Eötvös József Szakképző Iskolája
17. Szabó Áron, Juhász Márk Gregus Máté Mezőgazdasági Szakképző Iskola