Tamással még augusztusban kezdtük el a felkészülést erre a versenyre, de az edzéseket egy vállsérülés hátráltatta, így abban sem voltunk biztosak, hogy el tud indulni Százhalombattán kezdte beszélgetésünket Tóth Tibor tréner, akinek edzői pályafutása során ez az egyik legnagyobb sikere. Korosztályos megmérettetéseken már többször is álltak dobogón versenyzőim, országos bajnokok lettek, diákolimpiát nyertünk, de a felnőttek között még nem folytatta.
Vásárhelyi színekben egyébként legutóbb 2000-ben Risztov Éva szerzett érmet a felnőttek mezőnyében, míg a férfiaknál ez a dátum az 1980-as évekre nyúlik vissza.
Tamás, a magyar világklasszis Gyurta Dániel mögött ért be a harmadik helyre 50 méter mellen, míg 100-on az előkelő ötödik lett. Úsztam már ennél jobb időt is, mint ami jelenleg a harmadik helyhez volt elegendő tudtuk meg a versenyzőtől, aki ugyancsak elmondta, hogy egy sérülés miatt nem úgy sikerült a felkészülés, ahogy azt szerették volna edzőjével.
– Érett már ez az érem, ugyanis hol ötödik, hol negyedik helyen zárt Tamás, így nagyon kijárt már neki számolt be a tréner.

Eredmények:

Keresztesi Márkó: 50 gyors: 38., 100 gyors: 36., 200 gyors: 35., 400 gyors: 26.

Szabó Tamás: 50 mell: 3., 100 mell: 5.

Jákri Dániel: 50 mell: 15.

Korsós Kristóf: 50 mell: 27., 100 hát: 34., 100 mell: 27.

Köteles Dávid: 50 hát: 20., 100 hát: 23., 200 hát: 21.

4×50 m vegyesváltó (Köteles, Szabó, Jákri, Keresztesi): 8.

4×50 m gyorsváltó (Szabó, Korsós, Köteles, Keresztesi): 10.

Most azonban nem áll meg az élet, hiszen szombaton és vasárnap az V. Hód Kupát szervezik a Gyarmati Dezső Sportuszodában, melyen az összes Hódúszós fiatal medencébe ugrik majd. A megmérettetés szombaton és vasárnap délelőtt is 9 órakor kezdődik.